Kaczyński geniuszem? Ogórek: nie ma w Polsce innej osoby, która by miała całościową wizję Polski

Jarosław Kaczyński "realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna" - twierdzi Magdalena Ogórek w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy".

Była kandydatka lewicy na prezydenta udzieliła wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy". W rozmowie poświęconej podsumowaniu jej dotychczasowej politycznej działalności, startowi w wyborach na prezydenta, a obecnie rosnącej popularności wśród sympatyków PiS, nie zabrakło też pytań o stosunek do partii Jarosława Kaczyńskiego. Na pytanie, czy prezes PiS jest geniuszem, Ogórek odpowiedziała, że "na pewno jest wybitnym politycznym strategiem", bo "realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna".

"Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną" - podkreśla Ogórek."   

Według niej Kaczyńskiego od innych polityków różni wszystko. Nie ma dziś innej osoby, która "miałaby całościową wizję Polski" uważa Ogórek i dodaje:

"żaden z polityków opozycji nie jest wstanie przedstawić konkurencyjnej wizji państwa. Liderzy opozycji graja w innej lidze. Niestety, podwórkowej" 

Sprawdź też książkę: "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt"

 Zobacz także: "'Ludzki pan' Kaczyński pokazał prawdziwą twarz"

"'Ludzki pan' Kaczyński pokazał prawdziwą twarz"