Morawiecki już wie, jak długo PiS będzie rządziło. "W najgorszym razie do 2027 roku"

Wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" ocenił, że PiS będzie rządziło jeszcze co najmniej przez dekadę.

W najnowszym numerze "wSieci" - poza artykułem o Andrzeju Hadaczu - znalazł się wywiad z wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Minister rozwoju i finansów stwierdza, że PiS utrzyma władzę jeszcze co najmniej przez dekadę. - Będziemy rządzili do 2031 r. W najgorszym razie do 2027. Pokazaliśmy wizję. A opozycja? Jesienią PO dała medialny show, odpalając gabinet cieni. I co? Ile on istniał? Miesiąc? Dziś nie pozostał po nim nawet cień - twierdzi Morawiecki.

W serwisie wGospodarce.pl, który jest wydawany przez tę samą grupę medialną, co tygodnik "wSieci", znalazły się obszerne fragmenty rozmowy z Morawieckim. Wicepremier opowiada w niej o Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i wymienia jego efekty.  - Zwiększenie udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym, nowa jakość polityki eksportowej, pakiet ułatwień dla firm, początek elektromobilności w Polsce, efektywne zjednoczenie instytucji rozwoju, ponad 50 tys. nowych miejsc pracy w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu, wyższe płace w większości branż czy pozyskiwanie nowoczesnych technologii i inwestycji polskich oraz zagranicznych bez wyprzedaży majątku narodowego - mówi.

Mateusz Morawiecki o wizjonerstwie, roli Gandalfa i walce z postkomunizmem na gali "Gazety Polskiej"

Więcej o: