Karetka na sygnale jedzie autostradą A1, a tir blokuje jej przejazd. Nie słyszał?

Film, na którym tir blokuje przejazd kartki na sygnale podzielił internautów. Jedni uważają, że kierowca ciężarówki mógł nie słyszeć sygnałów dźwiękowych, inni sądzą, że zbyt długo zwlekał z manewrem.

Wideo opublikowało EMS (Emergency Medical Services, polskie czasopismo o tematyce medycznej), który zapewnia, że nagranie jest autentyczne i pochodzi z przejazdu polskiej karetki autostradą A1.

"Zmieniając pas na autostradzie należy patrzeć w lusterka i nie zmieniać go, jeśli pasem obok porusza się inny pojazd, a zwłaszcza pojazd uprzywilejowany" - pisze pod filmem EMS.

"W samochodzie osobowym sygnału nie słychać bliżej jak z 10-15 metrów. W ciężarowym na pewno jest jeszcze gorzej. Wystarczy że radio włączył, a jeżeli ma podwójne szyby to tym bardziej” - broni kierowcy tira internauta.

Mieliście kiedyś podobne sytuacje?

 

Przypomnijmy: do pojazdów uprzywilejowanych należą pojazdy wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Do tej grupy pojazdów należą głównie samochody związane z ratowaniem życia i mienia ludzkiego.

A TERAZ ZOBACZ: Nie blokuj korytarza, który może uratować komuś życie

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy