Zalewska za "zaangażowanie", Witek za "szczególny wkład". Wiemy, za co zostali nagrodzeni ministrowie

Po 7500 złotych - taką nagrodę za poprzedni rok otrzymali wszyscy członkowie rządu Beaty Szydło. Szefowa jej kancelarii Beata Kempa dodaje, że trójka ministrów zasłużyła - zdaniem premier - na szczególne wyróżnienie.

Media informowały o nagrodach dla ministrów już w grudniu ubiegłego roku. Szczegóły w tej sprawie podane teraz przez szefową Kancelarii Premiera to efekt poselskiego zapytania Krzysztofa Truskolaskiego z Nowoczesnej. Polityk chciał się dowiedzieć, który z ministrów, za co i w jakiej wysokości otrzymał nagrodę pieniężną za poprzedni rok.

W odpowiedzi Beata Kempa poinformowała, że premier przyznała roczne i kwartalne nagrody za "zaangażowanie ministrów w realizację priorytetowych zadań rządu".

Wysokość jednostkowa nagrody dla członka Rady Ministrów wyniosła 7.500 zł - oświadczyła Kempa.

Dalej szefowa Kancelarii Premiera wylicza, że troje z ministrów otrzymało dodatkowe 7500 złotych za "szczególne osiągnięcia".

Szefowa MEN Anna Zalewska została nagrodzona za "zaangażowanie w przygotowanie reformy systemu edukacji ze zmianą ustroju szkolnego oraz zmianą w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych", a Elżbieta Witek za "szczególny wkład pracy w prowadzenie Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów".

W gronie wyróżnionych znalazł się jeszcze członek Rady Ministrów Henryk Kowalczyk za "rzetelne i wzorowe wykonywanie zadań Ministra Skarbu Państwa w związku z czasowym nieobsadzeniem tego Urzędu w okresie od września do grudnia 2016 r. oraz za rzetelne i wzorowe wykonywanie zadań przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów".

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: "Jesteśmy ludzkimi panami"

Więcej o: