TVP blisko dwa miesiące badała sprawę wymazanego serduszka WOŚP. I dostaliśmy taką odpowiedź

Wymazanie serduszka WOŚP z kurtki posła w "Wiadomościach" TVP wywołało burzę. Telewizja publiczna obiecywała sprawę wyjaśnić. Zapytaliśmy, co ustaliła? - To tajemnica przedsiębiorstwa - czytamy w nadesłanym wyjaśnieniu.

Chodzi o materiał "Wiadomości" wyemitowany w dniu 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występujący w nim poseł PO Arkadiusz Myrcha nie ma na kurtce symbolicznego serduszka WOŚP. Z kolei na zamieszczonych później w internecie zdjęciach wyraźnie widać, że w trakcie nagrania miał naklejkę. Poseł oskarżył TVP o manipulację

Sprawa oburzyła wiele osób, odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Interpelację do ministra kultury złożyło nawet trzech posłów Nowoczesnej: Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz i Paweł Pudłowski. Zapytali ministra odpowiedzialnego za media narodowe, czy rząd ma zamiar interweniować w tej sprawie oraz "czy rząd zdaje sobie sprawę, że takie manipulacje mogą mieć zgubne konsekwencje dla polskiego życia publicznego".

Kroki podjęto "niezwłocznie", ale postępowanie trwa

Odpowiedź, jaką dostali po miesiącu, nie przynosi jednak żadnego wyjaśnienia. Oto co w całej sprawie miał do powiedzenia wicepremier Piotr Gliński:

W związku z zaistniałą sytuacją Telewizja Polska podjęła niezwłocznie wszelkie kroki zmierzające do jej wyjaśnienia. Postępowanie wyjaśniające dotyczy wszystkich etapów realizacji wspomnianego, poddanego w wątpliwość materiału i nie zostało jeszcze ukończone, tym samym TVP S.A. nie dysponuje jeszcze rozstrzygającą wiedzą na temat przyczyn zaistnienia ww. sytuacji - czytamy w odpowiedzi.

Wysłaliśmy do Centrum Informacji TVP pytania dotyczącego tego, na jakim etapie jest wewnętrzne postępowanie i kiedy możemy się spodziewać jego wyników.

Wszystkie wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, funkcjonujące w TVP, w tym procedury wdrożone w celu wyjaśnienia przedmiotowej kwestii, są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa - czytamy w przesłanym do nas oświadczeniu.

A TERAZ ZOBACZ: "Wiadomości" WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie"

"Wiadomości" WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie"

Więcej o:
Komentarze (238)
TVP blisko dwa miesiące badała sprawę wymazanego serduszka WOŚP. I dostaliśmy taką odpowiedź
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 3 razy 1

  Belzebub groszem nie śmierdzi orkiestrze pomaga tylko pyskiem.

 • nieprzyjazny

  Oceniono 2 razy 2

  Jak tak to "przedsiębiorstwo" ze swoją tajemnicą... Ale po niezamawiany "abonament" to ręce wyciąga bo misja.

 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 1

  tvp ogląda jedynie pisi "sóweren", w tym kibole. tylko oni lubią kłamstwa pisiurów i naczelnego wroga Polaków niszczącego ojczyznę - jarosława "balbinę" kłamczyńskiego

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 13 razy -5

  ......jesli dla Nowoczesnej i PO sa to najwazniejsze i najwieksze problemy....czy jakis dupek mial....czy tez nie mial serduszka owsiakowego na kurtce....ludzie co z wami???....."Interpelację do ministra kultury złożyło nawet trzech posłów Nowoczesnej: Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz i Paweł Pudłowski. Zapytali ministra odpowiedzialnego za media narodowe, czy rząd ma zamiar interweniować w tej sprawie".....taaaaak.....Rzad powola specjalna komisje sejmowa.....do wyjasnienia sprawy serduszka.....hahahahahah.....

 • szlachcic

  Oceniono 10 razy 6

  no i co pisiory
  Jak wam sie podoba IV Republika Pislamistyczna?

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 6

  ... ciemny PiSowki lud to kupi

  Polacy wystawią rachunek PiSowi za wszystko , już za 2.5 roku przy urnach wyborczych...

 • signum_t

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mamy pańskiego płaszcza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX