Była rzeczniczka prezydenta Dudy została szefową redakcji "Pytania na śniadanie"

• Katarzyna Adamiak-Sroczyńska została szefową redakcji "Pytania na śniadanie"• O jej zatrudnieniu w TVP dowiedział się nieoficjalnie serwis Wirtualne Media• Dziennikarka od sierpnia do grudnia 2015 roku była rzeczniczką prezydenta

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska została kierownikiem redakcji programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 - nieoficjalnie podał serwis Wirtualne Media. Dziennikarka zastąpi na tym stanowisku Aleksandrę Zawłocką, która zajmowała to stanowisko od sierpnia 2016 roku. Adamiak-Sroczyńska przez krótki okres, od sierpnia do grudnia 2015 roku, była dyrektorem biura prasowego Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Jej miejsce zajął Marek Magierowski. 

Dowiedz się więcej:

Kim jest nowa szefowa "Pytania na śniadanie"?

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska przed zatrudnieniem w KPRP była wspólnikiem w firmie doradczej. Wcześniej współtworzyła i przez cztery lata pracowała w Radiu Wnet jako zastępca redaktora naczelnego - podają Wirtualne Media. Jeszcze wcześniej pracowała jako starszy specjalista ds. PR w radiowej "Trójce", skąd odeszła, gdy odwołano ówczesnego szefa radia Krzysztofa Skowrońskiego. Przed "Trójką" Adamiak-Sroczyńska pracowała m.in. w dzienniku "Metro" jako szef działu "Kultura" oraz w dzienniku "Życie". Ukończyła Wydział Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest mężatką, ma troje dzieci.

Więcej o: