Donald Trump WYMYŚLIŁ właśnie akt terroru. Oburzenie: "Atak? Co on pali?"

Podczas spotkania z wyborcami Donald Trump mówił o swojej wizji USA. Wspomniał także o akcie terrorystycznym, który miał mieć miejsce w Szwecji dzień wcześniej. Jak często u nowego prezydenta - była to fałszywa informacja.

- Zobaczcie, co dzieje się w Niemczech, co stało się wczoraj w Szwecji. Szwecja. Kto by pomyślał? Przyjęli bardzo wielu uchodźców. Teraz mają problem, jak nigdy wcześniej - mówił prezydent USA podczas wiecu na Florydzie, sugerując, że w Szwecji doszło do aktu terroryzmu z udziałem uchodźców. Chwilę później kraj został przez Trumpa wymieniony w jednym rzędzie z miejscami, w których faktycznie doszło do ataków, jak Bruksela, Paryż czy Nicea. 

Szwedzi zareagowali zdumieniem. Na specjalnym rządowym koncie, którym co tydzień zarządza inny obywatel, skomentowano: "W Szwecji nic się nie wydarzyło. Nie było żadnego ataku terrorystycznego". 

Media na całym świecie mówią o wystąpieniu Melanii Trump. "Nie wiedziałem, że odczyta..." >>>

Szwedzkie służby bezpieczeństwa poinformowały w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet", że w piątek nie ogłoszono żadnego rodzaju wzrostu zagrożenia. O krok dalej poszedł były premier Carl Bildt. - Atak terrorystyczny w Szwecji? Co on pali?" - pytał polityk. 

"Aftonbladet" przygotował też specjalny artykuł "Oto, co wydarzyło się wczoraj w Szwecji, panie prezydencie". Podano m.in., że o 20:23 zmarł mężczyzna w szpitalu, a o 12:17 policja goniła po ulicach Sztokholmu pijanego kierowcę.

Nieistniejący zamach

Niektórzy podejrzewają, że sprawcą zamieszania jest program “Tucker Carlson Tonight” wyemitowany na antenie Fox News. W materiale mówiono o rosnącej w Szwecji przestępczości.

"Okazuje się, że 'to, co wczoraj zdarzyło się w Szwecji' oznacza 'oglądałem wczoraj, jak Tucker Carlson mówi o Szwecji'" - napisała na Twitterze Ashley Feinberg z Gizmodo.

"Powtórzmy: Wczorajszej nocy nie było w Szwecji żadnego aktu terroru. Ale był program o Szwecji na FOX-ie" - to z kolei Seve Kopack z CNBC.

Szwecja, której populacja liczy około 9,5 mln osób, przyjęła około 200 tys. uchodźców. To oznacza, że Szwedzi przyęli najwięcej uchodźców per capita ze wszystkich europejskich krajów. Do Szwecji przyjechali głównie Syryjczycy, Afgańczycy i Irakijczycy, czyli mieszkańcy krajów objętych działaniami wojennymi.

Rzeczniczka Trumpa wymyśliła zamach

To nie pierwszy raz kiedy administracja Trumpa zwyczajnie wymyśla atak terrorystyczny. Na początku lutego doradczyni prezydenta Kellyanne Conway mówiła w telewizji o masowym morderstwie, o którym nie informowały media. Conway chciała w ten sposób wytłumaczyć wprowadzony przez administrację prezydenta zakaz wjazd dla obywateli niektórych krajów muzułmańskich.

- Założe się, że to zupełnie nowa informacja. Barack Obama wprowadził półroczny zakaz wjazdu do USA, po tym, jak dwóch Irakijcztków przyjechało do nas, zradykalizowło się i kierowało masakrą w Bowling Green. Prawdą jest jedynie fakt, że w 2011 roku Obama na 6 miesięcy zmienił procedury dotyczące przyjmowania uchodźców z Iraku. Nie oznaczało to jednak zakazu wjazdu i "masakry".

W Bowling Green faktycznie aresztowano dwóch Irakijczyków - Mohanada Shareefa Fousida i Waada Ramana Alwana. Skazano ich za rolę w wykorzystaniu domowej roboty bomby, której użyto przeciwko żołnierzom amerykańskim w Iraku i wysyłanie broni Al-Kaidzie. Sytuację podsumował dziennikarz lokalnej gazety "Byłe reporterem miejskim w Bowling Green, kiedy masakra się nie wydarzyła"

Więcej o:
Komentarze (244)
Donald Trump WYMYŚLIŁ właśnie akt terroru. Oburzenie: "Atak? Co on pali?"
Zaloguj się
 • Krzysztof Trelski

  0

  "Zobaczcie, co dzieje się w Niemczech, co stało się wczoraj w Szwecji. Szwecja. Kto by pomyślał? Przyjęli bardzo wielu uchodźców. Teraz mają problem, jak nigdy wcześniej." - Czytam ten fragment na prawo i lewo. Od tył do przodu. I ciągle nie widzę slow: 'atak terrorystyczny'. Co wy tam w Gazecie palicie??? - Krzysztof z PoloniaNews.

 • sprzeciw21

  0

  Trump nie użył w swojej wypowiedzi słowa zamach, zatem przestańcie kłamać. Natomiast w Szwecji dochodzi do gwałtów, rozbojów, i innej przestępczości za sprawą imigrantów. I prawdopodobnie tego dotyczyła wypowiedź Trumpa.

 • supertlumacz

  0

  Tylko ujawnienie zbrodniczej receptury macy CZERSKA może wam przynieść ułaskwienie.
  Potraficie posługiwać się Internetem? Znacie choć biernie angielski?
  To wstawcie do wyszukiwarki,
  Donald Trump, CNN, Gene Huber

 • kabed007

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma znaczenia co powie, un gada do swoich, podzieli tubylców jak pis polaków. Obywatele lepszej kategorii nie rozmawiają i uznają tylko swoich. Ot katolicka nauka moralności. Przykład: Naczelny nauczyciel KRK / Franciszek 1/ stwierdził, że istnieje silne lobby homoseksualne w KRK, Funkcjonariusze KRK w Polsce twierdzą, że homoseksualizm to choroba i na pewno nie dotyczy ona polskiego kościoła.

 • Andrzej J.

  Oceniono 4 razy 2

  Mnie zadziwia jedna rzecz. Pod każdym artykułem na temat islamu szybko pojawiają się wpisy ludzi którzy określają i identyfkują siebie jako lewicowców i liberałów, często ateistow. I ci ludzie w zaciekły, często fanatyczny sposób bronią systemu który by ich najchętniej usunął z tego świata. Nie wiem? Naiwniacy, głupcy, pięknoduchy? A przecież stosunek do uchodźców nie wynika z liberalnych albo prawicowych przekonań. Są osoby uważające siebie za liberałów które mają ogromny problem z wizją masowej emigracji muzułmanów do Polski i Europy. Liberalizm jest nierozerwalnie związany z wolnością, z wizją postępu, społecznej zmiany na lepsze.Liberalizm to demokracja, prawa człowieka, prawa i równość kobiet, sekularyzacja, rozdział religii od państwa. Liberalizm to wolność, racjonalizm i zdrowy rozsądek ( przynajmniej tak było kiedyś, a nie tak jak teraz tylko prawa "uciskanych" mniejszości). Islam usiłuje dzisiaj wcielić w życie cofnięcie stosunków społecznych o kilkaset lat. Dlaczego ateista miałby popierać ludzi, którzy chcą wprowadzić teokrację i usiłują zniszczyć wszystko co nieislamskie i niereligijne? Islam nie jest po prostu religią, to jest ideologia która daje odpowiedzi na wszystkie pytania i nie uznaje kompromisów. Dlatego obdarowanie przybywających do Europy panująca u nas wolnością religijną jest fatalnym posunięciem i się na nas zemści. Wolność religijna może istnieć jeśli religia jest oddzielona od świeckiego państwa. Nie ma wolności dla wrogów wolności! W tej chwili muzułmanie atakują innowierców na wszystkich frontach na całym świecie. I co nasz liberalizm ma spowodować, że przygarniemy do serca wyznawców tej religii i będziemy czekać jak przez następne dwieście lat znudzą się ta rzezią i złagodnieją? Nigdy! Zresztą nawet gdybyśmy chcieli pomóc tym wszystkim uchodźcom to jak? Przecież ich są miliony! A im więcej im się będzie pomagać tym ich będzie więcej przyjeżdżać. W Afryce i Azji jest kilkaset milionów ludzi którzy tylko czekają zeby tu przybyć. I co mamy ich wszystkich przyjąć? Różne pięknoduchy twierdzą że każdy powinien mieć prawo mieszkać tam gdzie chce, a co jeśli my nie chcemy z nimi mieszkać? Co z naszymi prawami?

 • slimslider

  Oceniono 3 razy -1

  "...że w Szwecji doszło do aktu terroryzmu z udziałem uchodźców." - a gdzie GWniarze, w przemówieniu Trump'a doszukaliście się tej sugestii ????
  Przejęzyczył się gdy użył słowa "wczoraj", ale nie sugerował żadnego specyficznego aktu terroru, tylko mówił ogólnie o problemach z emigracją kapciatych w Niemczech i Szwecji.
  Słuchałem całego przemówienia na żywo i odniosłem wrażenie, że miał na myśli liczne gwałty i przestępstwa karne.

 • rikol

  Oceniono 3 razy 1

  Najwyraźniej Trump się pomylił. Tyle tych zamachów muzułmanskich, że trudno to wszystko spamiętać.

 • lukask73

  Oceniono 5 razy -1

  W Szwecji dzieje się od kilkunastu lat. Chyba im głupio, że sami się tak wrobili, że już nie publikują doniesień o imigranckim bezprawiu na ich terenie. Zresztą Niemcy też się za bardzo nie chwalili sylwestrem 2015.

 • Eric Cartman

  Oceniono 7 razy -1

  Po pierwsze to zarowno Obama jak i lewacki mainstream szwedzki od lat ukrywali islamskie zbrodnie, zamachy i jawnie zaprzeczali ich istnieniu. Obama przez 8 lat twardo odmawial wypowiedzenia frazy "islamski terroryzm". Rzadz szwecji nawet w obliczu udowodnionych faktow twierdzil, ze szwecji nie ma stref szariatu. Szwedzkie media stale ukrywaja skale przestepstw islamistow a sztokholm stal sie europejska stolica gwaltow. Islamscy gwalciciele sa zwalniani z wiezien, bojownicy panstwa islamskiego dostaja darmowe mieszkania i kursy na prawo jazdy. Szwedzkie feministki twierdza, ze tylko szwed moze dokonac gwaltu, a jesli sprawca jest muslim, to nie jest to gwalt, bo w ich kulturze to normalne. To jest rzeczywistosc lewacka o szwedzko-amerykanskim zabarwiedniu. Niech to, co powiedzial Trump bedzie holdem dla tysiecy bezimiennych ofiar liberalizmu i islamizmu, czesto kobiet i dzieci, od ktorych odwrocila sie lewacka tyrania. Niech bedzie znakiem, ze nie zapomnielismy o przesladowanych siostrach i braciach i ze nie spoczniemy, dopoki nie uwolnimy ich spod pajacyk.pl liberalizmu i islamu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX