Stanisławczyk-Żyła rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Radia. Dzień po tym, jak ją wybrano

• Barbara Stanisławczyk-Żyła złożyła rezygnację z funkcji prezesa PR
• Informację podano dzień po tym, jak została wybrana na to stanowisko
• Rada Mediów Narodowych jest zdziwiona decyzją Stanisławczyk-Żyły

Barbara Stanisławczyk-Żyła złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa Polskiego Radia - poinformował serwis Wirtualne Media. Stało się to zaledwie dzień po tym, jak Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że Stanisławczyk-Żyła będzie dalej pełniła funkcję, którą sprawuje od ponad roku. Informację potwierdził w rozmowie z Radiem TOK FM członek RMN i były prezes TVP Juliusz Braun. Jednocześnie poinformował, że Stanisławczyk nie podała powodów decyzji, która zdziwiła całą Radę. Dotychczasowa prezes pozostanie na stanowisku do końca marca.

Dowiedz się więcej:

Co wydarzyło się po wyborze Stanisławczyk na prezesa?

Decyzja Stanisławczyk-Żyły jest tym bardziej niezrozumiała, że jeszcze tego samego dnia mówiła na antenie Polskiego Radia o planach na czteroletnią kadencję, która daje "pewien spokój, możliwość planowania, rozłożenia w czasie pewnych działań". Prezes podkreśliła, że dotychczasowe zmiany, które zostały dobrze ocenione przez Radę Mediów Narodowych i zapowiedziała, że piątek zostanie poświęcony na podzielenie się kompetencjami w zarządzie z wiceprezesem Mariuszem Staniszewskim.

Jak przebiegał konkurs na prezesa Polskiego Radia?

Po głosowaniu nad kandydaturami sześciorga finalistów konkursu Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że Stanisławczyk-Żyła będzie dalej pełniła funkcję, którą sprawuje od ponad roku. Wiceprezesem został Mariusz Staniszewski, były dziennikarz "Do Rzeczy". RMN pod koniec listopada 2016 r. zdecydowała o rozpisaniu konkursu na nowego prezesa Polskiego Radia. Konkurs miał trzy etapy, do etapu finałowego zakwalifikowało się sześcioro kandydatów, obok obecnej prezes PR Barbary Stanisławczyk-Żyły byli to: Jacek Sobala, Tomasz Wybranowski, Henryk Cichecki, Mariusz Staniszewski oraz Marzanna Stychlerz-Kłucińska.

Kim jest Barbara Stanisławczyk-Żyła?

Stanisławczyk ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. została stypendystką w Agencji Reutera w Londynie. W swojej dziennikarskiej karierze publikowała m.in. w "Po prostu", "Tygodniku Solidarność", "Kobiecie i Życiu", "Pani" i "Twoim Stylu". W latach 2006-2010 była redaktor naczelną miesięcznika "Sukces". Jest też autorką książek m.in. "Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska - historie dramatów i miłości", "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce", "Matka Hłaski", "Czterdzieści twardych", czy "Miłosne gry Marka Hłaski".

Więcej o:
Komentarze (187)
Stanisławczyk-Żyła rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Radia. Dzień po tym, jak ją wybrano
Zaloguj się
 • octopus_buster

  0

  Co się stało? Zadzwonil do niej WK ( Wysoki Komisarz) i przedyktował nową listę pracowników. Ot, samo życie.

 • devon_rex

  0

  Nie ma co żałować, bo już zdążyła zachować się jak świnia. Lepiej co prawda nie będzie chyba, że nagle skończy się okupacja

 • gojaga1

  Oceniono 2 razy 0

  Ja myślę, że Rada źle zrozumiała i wybrała nie tego, kogo miała wybrać. Trzeba było jakoś to odkręcić.

 • honkers

  Oceniono 3 razy 1

  Widać nie spodobała się preziowi. Działająca bezprawnie rada mediów narodowo-socjalistycznych widać nie ma żadnych kompetencji. Po co więc ten cyrk ? Po co jakieś konkursy ? I tak decyduje mighty kaczuch.Żenada.

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 5 razy 3

  Całe to środowisko łącznie z Czabańskim to jedna wielka klika tendencyjnych łajdaków.

 • alderaan

  Oceniono 5 razy 3

  Ale jak mniemam, odprawa się już należy...

 • roro1000000

  Oceniono 3 razy 1

  brawo Żyła!! wczesniej na Ciebie naplułem,ale teraz widze ze nie jestes całkiem zła..no chyba ze idziesz w ministerstwa:)

 • gravity1287

  Oceniono 3 razy 1

  Rada Mediów Narodowych wybrała i dzień po rezygnacja? Przecież wybory RMN są niezgodne z konstytucją - ten "organ" nie ma prawa o niczym decydować, co jest w kwestii KRRiT!! Wyrok TK mówi o tym jasno. Ale oczywiście nawet na Wikipedii można przeczytać jaka to cudowna instytucja, i tylko wzmianka o tym, że opozycji się ona nie podoba. Ani słowa że TK zakwestionował istnienie tej instytucji wraz z jej "kompetencjami" i uprawnieniami do działania w sferze mediów publicznych. Babka dobrze zrobiła, bo zgodnie z prawem powinna zostać jej kadencja przedłużona przez KRRiT a nie pseudouprawniony organ założony przez PIS.

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 2

  "Stanisławczyk-Żyła rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Radia. Dzień po tym, jak ją wybrano"
  dzień po tym KIEDY ją wybrano. Nie stać Was na korektę kogoś, kto samodzielnie zdał maturę z polskiego i umie używać zaimka JAK ? przecież tytuł nie odnosi się do procedury wyboru, a więc tego jak byłą p. prezes wybrano tylko do tego kiedy zrezygnowała...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX