Jacek Kurski o "Uchu Prezesa": Bohaterowie niespełna władz umysłowych albo kanalie

Prezes TVP w rozmowie z wPolityce przyznał, że ma "mieszane uczucia" jeśli chodzi o serial Roberta Górskiego. - Środowisko pokazane w "Uchu prezesa" jest, gdy odrzeć warstwę komiczną, dosyć paskudne - mówił Kurski.

Prezes TVP Jacek Kurski udzielił wywiadu serwisowi wPolityce.pl. Jednym z tematów rozmowy był serial "Ucho Prezesa", w którym sparodiowano też jego samego. Zdaniem Kurskiego w serialu "nie ma pozytywnych bohaterów".

Jakoś trzyma się tylko Prezes. Cała reszta to albo osoby niespełna władz umysłowych, albo integralne kanalie. Natomiast słyszę ze wszystkich stron, że jestem tam, mimo wszystko, dosyć sympatycznie pokazany

- mówi Prezes TVP. Ubolewa jednak nad faktem, że twórca serialu, grający tytułowego prezesa Robert Górski był "nieco bardziej łaskawy", kiedy parodiował Donalda Tuska. - Tam, jak obradował „rząd Tuska”, to albo to były lenie, albo jacyś nudziarze, albo „haratanie w gałę”. Nie było wizerunków, które by wykluczały etycznie. Środowisko pokazane w „Uchu prezesa” jest, gdy odrzeć warstwę komiczną, dosyć paskudne - mówi.

Pietrzak zamiast "Ucha Prezesa"

Kurski był też pytany o warunki, jakie Telewizja Polska miała postawić Górskiemu, by serial był emitowany na antenie stacji. Prezes poinformował, że nie brał udział w negocjacjach, ale TVP miało mieć "subtelne oczekiwanie, żeby symetrycznie sobie żartować z obu stron politycznego konfliktu".

Przy okazji rozmowy o kabaretach w TVP, Kurski poinformował, że na antenie pojawi się Jan Pietrzak. Najnowszy program w jego wykonaniu ma zostać wyemitowany już w najbliższą niedzielę.

Kuracja Kurskiego: "Wiadomości" po "Faktach"

Prezes TVP pochwalił w wywiadzie "Wiadomości", które "zbudowały sobie markę i powagę", a politycy zabiegają, by wystąpić w rozmowie po serwisie informacyjnym. 

Oczywiście są rzeczy do poprawienia. Ale idzie to w bardzo dobrą stronę. Co zrobić, by mieć zdrowy stosunek do „Wiadomości”? Jest jeden rodzaj kuracji, którą sam sobie „zadaję”: obejrzeć „Fakty”. Ja to robię raz w tygodniu i z ulgą przełączam się na „Wiadomości”, gdzie jestem z powrotem w normalnej telewizji

- wyjaśnia Kurski. Były polityk uważa, że TVN i Polsat to środowisko o przechyle tak "antyrzadowym, antykonserwatywnym", że TVP "z natury rzeczy musi, dając miejsce opozycji - prezentować racje rządu, które nie są eksponowane gdzie indziej".

Więcej o: