Tabliczka na cześć Macierewicza zawisła w... żłobku na Pomorzu. "Zadziałał, aby ten obiekt powstał"

W mieście Czarne na Pomorzu otwarto jeden z najnowocześniejszych żłobków w Polsce. I pewnie niewiele osób by się o tym dowiedziało, gdyby nie tablica, która zawisła w placówce.

Na początek było tradycyjne przecięcie wstęgi, a już po chwili odsłonięcie grafitowej tablicy. Gdy opadła czerwona wstęga, oczom zebranych ukazał się wyryty napis: "Żłobek gminny w Czarnem powstał w ramach realizacji resortowego programu 'Maluch' przy wsparciu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, Agencji Mienia Wojskowego oraz burmistrza Czarnego Piotra Zabrockiego".

- Ta tablica poświęcona jest tym wszystkim, którzy wpłynęli, zadziałali, że ten obiekt powstał - mówił podczas otwarcia obiektu burmistrz miasteczka, cytowany przez TVN24. Budynek został gminie przekazany przez Agencję Mienia Wojskowego.

Uroczystość otwarcia też była nie byle jaka. Jak podaje lokalny serwis weekendfm.pl, na inaugurację przyjechało aż 6 duchownych, w tym biskup, trzech posłów i "spora liczba dygnitarzy z wicewojewodą pomorskim na czele". Księża poświęcili żłobek i nowy samochód placówki.

Zdaniem władz Czarnego, żłobek jest najnowocześniejszy w Polsce, o czym świadczy montaż takich technologii jak zaawansowany system sygnalizacji pożaru czy system telewizji dozorowej. Placówka powstała dzięki dofinansowaniu z programu "Maluch plus". Kolejny program z plusem w nazwie ma wspierać inwestycje w żłobki i inne instytucje opieki nad dziećmi do lat 3. - W roku 2017 powstanie ponad 12 tys. nowych miejsc w żłobkach - informowała minister Elżbieta Rafalska.

 

Więcej o: