Miał być serial "Rozdarte serca", a był program o TW "Bolku". TVP w ostatniej chwili zmieniła ramówkę

Dziś IPN potwierdził, że TW "Bolek" to Lech Wałęsa. Reakcja TVP? W ostatniej chwili zmieniono ramówkę, żeby pokazać "U źródeł III RP: Lech Wałęsa a SB". W podobny sposób TVP reagowała już wcześniej.

We wtorek wieczorem widzowie TVP1, którzy zasiedli przed telewizorami w oczekiwaniu na serial "Rozdarte serca", musieli liczyć się ze zmianami w telewizyjnej ramówce. Zamiast tureckiego tasiemca na ekranie pojawił się program publicystyczny o śledztwie IPN-u w sprawie Lecha Wałęsy.  Serial wyemitowano po programie o byłym prezydencie.

W ostatniej chwili

Telewizja zmieniła program w ostatniej chwili, a informację o tym podano w głównym wydaniu "Wiadomości". To reakcja na poranną konferencję prasową IPN, na której podano wyniki badań grafologicznych akt TW "Bolka". Według ekspertów podpisy na dokumentach należą do Lecha Wałęsy.

"Wiadomości" poświęciły tej sprawie znaczną część swojego czasu na wizji. Wykorzystując sytuację zdecydowano się także na pokazanie materiału "U źródeł III RP: Lech Wałęsa a SB".

W czasie emisji programu o TW "Bolku" w TVP1, TVP Info pokzało wywiad ze Sławomirem Cenckiewiczem z IPN w programie "Minęła 20". 

Nic nowego

To kolejny raz, kiedy TVP w ostatniej chwili zmienia ramówkę, żeby pokazywać swoje wersje bieżących wydarzeń politycznych. W styczniu do ramówki natychmiastowo trafił film dokumentalny "Pucz" o kryzysie sejmowym z grudnia 2016 roku. Natomiast w październiku w ostatnim momencie zmieniono ramówkę i wyemitowano "Eugenikę" zaraz po tym, jak rozpoczęły się protesty w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

 

Więcej o: