Podsumowano zbiórkę pieniędzy na piknikach wojskowych. Dane zaskakują

Na dzień przed finałem 25. WOŚP MON, premier i jeden z oddziałów Caritasu zorganizowali pikniki wojskowe, w czasie których zbierali pieniądze na chrześcijan w Syrii. Poznaliśmy wysokość zebranej kwoty.

14 stycznia w wielu miastach Polski odbyły się pikniki wojskowe "Bezpieczna Polska". Na następny dzień był zaplanowany 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oficjalnie termin pikników był podyktowany przybyciem na Dolny Śląsk amerykańskich żołnierzy

14 + 15

Pikniki wojskowe "Bezpieczna Polska" były organizowane przez MON, kancelarię premier Beaty Szydło oraz Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Podczas imprez zbierano pieniądze na wsparcie chrześcijańskich rodzin w Syrii. Jak dowiedziała się wrocławska "Gazeta Wyborcza", na piknikach zebrano łącznie nieco ponad 14 tys. złotych. W Żaganiu zebrano jedynie 225 złotych. Najwięcej, bo ok. 3000 zł udało się zgromadzić w Warszawie. Caritas Polowy przekazał dodatkowe 15 tysięcy. Kwota jest zaskakująco niska, biorąc pod uwagę, że imprezę firmował rząd. Dla porównania - w dniu finału WOŚP udało się zebrać 62 mln zł i kwota ta wciąż rośnie.

Czytaj więcej na Wroclaw.wyborcza.pl >>>

Już nie TVP. Kto nowym nadawcą WOŚP? Jurek Owsiak właśnie to ogłosił

Więcej o: