Popularne gumy z nikotyną znikną z aptek. "Ze skutkiem natychmiastowym"

Gumy Nicorette Classic Gum znikną z aptecznych półek, ponieważ producent nie dopilnował ich pakowania. Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował o natychmiastowym usunięciu środków.

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wydał decyzję o natychmiastowym wycofaniu z obrotu części gum do żucia z nikotyną Nicorette Classic Gum. Powód? Producent nie dopilnował procesu ich pakowania.

Decyzję GIF podjął po tym, jak importer środków leczniczych zgłosił sprawę. Podczas pakowania gum Nicorette Classic Gum 2 mg zamieniono opakowania. Środki trafiły do pudełek przeznaczonych dla Nicorette Classic Gum 4 mg, a więc dwukrotnie silniejszych.

Z aptek zniknął wszystkie gumy Nicorette Classic Gum 2 mg i Nicorette Classic Gum 4 mg z datą ważności do 31 grudnia 2018 roku.

Decyzję GIF-u można przeczytać tutaj.

A TERAZ ZOBACZ: Przekonali się, co czuje kobieta w 7 miesiącu ciąży

 

Więcej o:
Komentarze (27)
Popularne gumy z nikotyną znikną z aptek. "Ze skutkiem natychmiastowym"
Zaloguj się
 • errato1

  Oceniono 2 razy 0

  Halo, Gazeto, jeszcze jeden błąd został, wypadałoby poprawić...

 • klopburger

  Oceniono 2 razy 0

  Qfffa, gazeto, nie pyerdolta i zatrudnijta do pisania artykułów kogoś kto ma choć cień pojęcia o opisywanym temacie.
  Słowo-klucz: import równoległy. Z komunikatu GIF jasno wynika że namieszał nie producent, a (niezależny od producenta) importer, przy przeładowywaniu z zagranicznych pudełek w krajowe opakowania zastępcze, i że trefne nie są wszystkie serie do XII 2018, a tylko niewielka część jednej serii (sprowadzane przez firmę PharmaVitae gumy z serii AF833). Pozostali importerzy, z polskim przedstawicielstwem producenta na czele, oraz wszelkie pozostałe serie, niezależnie od daty ważności, są najprawdopodobniej w porządku...

 • outsider44

  Oceniono 1 raz -1

  Znikną gumy, ze skutkiem natychmiastowym! Coraz częściej tytuły artykułów nie do końca pokrywają się z treścią. Zaczyna to być irytujące. Przyczyna jest banalna - zaintrygować czytelnika i przyciągnąć do artykułu. Rozumiejąc przyczynę, nie przestaję się zniesmaczać.
  No i pewne niechlujstwo pisania: "Z aptek zniknął wszystkie gumy...". W jakimś starym opowiadaniu s-f dzieci "znikały" różne przedmioty, ale ten artykuł to chyba nie s-f ?

 • flyer

  Oceniono 1 raz 1

  No i dobrze. Jestem palaczem i próbowałem tych tabletek i gum - w większości wypadków dochodziło do zwężenia światła przełyku [czkawka] co sugeruje, że dawka nikotyny w tych wyrobach była za wysoka.

 • bumerang59

  Oceniono 3 razy 3

  Znikną tylko żle zapakowane partie, a nie gumy w ogóle .Kto pisze te artykuły wprowadzające w błąd.

 • 7rybek

  Oceniono 3 razy 3

  Znam wielu, którzy uzależnili się od nikotyny w pastylkach, gumach, sprajach itp. Koncerny zarabiają sprzedając nikotynę bez akcyzy i bez VAT- u.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy -3

  Teraz wiem dlaczego jak moja bratowa żuła to jej dym z gęby leciał:)))

 • tygrysio_misio

  Oceniono 6 razy 6

  jeśli w 4mg były 2mg to nawet lepiej... to pomoże szybciej rzucić palenie.. takie półplacebo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX