Ciężarówka amerykańskich żołnierzy utknęła pod wiaduktem w Żaganiu

• Ciężarówka amerykańskiej armii utknęła pod wiaduktem w Żaganiu• To kolejny wypadek z udziałem żołnierzy USA w tym tygodniu• Dwa dni temu doszło do kolizji półciężarówki z busem

Ciężarówka amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu utknęła pod miejskim wiaduktem kolejowym przy ul. Żelaznej. Samochód prawdopodobnie ciągnął za sobą cysternę. Żołnierzom nic się nie stało - podaje portal RMF24.pl. To już drugi w tym tygodniu wypadek z udziałem amerykańskiej armii. Dwa dni temu pod Żaganiem ich pojazd zderzył się z busem. W sumie odnotowano już cztery poważne incydenty z udziałem amerykańskich żołnierzy od kiedy przybyli do Żagania. W ubiegłym tygodniu pod Zieloną Górą w rowie wylądowała amerykańska ciężarówka, która przewoziła amunicję czołgową.

Dowiedz się więcej:

Jakie siły USA znajdują się na terenie Polski?

Od połowy stycznia w Polsce przybywają żołnierze amerykańskiej 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado. Brygada to ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie

Co Antoni Macierewicz mówił podczas powitania amerykańskich żołnierzy?

- Gdy wy jesteście tutaj, wojska polskie są w Afganistanie; wtedy gdy wy jesteście tutaj, wojska polskie są w Kuwejcie i w Iraku. Wtedy, gdy wy jesteście tutaj, polskie okręty płyną tam na Morze Śródziemne, żeby bronić także południowej flanki NATO przed wszelką agresją, jakąkolwiek agresją, bo razem bronimy wolności, razem bronimy niepodległości wschodniej flanki NATO i razem bronimy niepodległości Europy"- mówił Macierewicz, zwracając się do żołnierzy USA, którzy przybyli do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

A TERAZ ZOBACZ: Beata Szydło i Antoni Macierewicz powitali amerykańskich żołnierzy. "Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata"

Więcej o: