Takiej niespodzianki Trump się nie spodziewał. Nad Białym Domem zawisło to...

Nowy prezydent USA nie przejmuje się kwestiami ochrony środowiska. Wręcz przeciwnie, ziemię i jej zasoby traktuje jak swoją własność. Działacze Greenpeac'u przypomnieli mu, że nie wszyscy myślą tak samo.

20 stycznia Donald Trump oficjalnie został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wśród jego obietnic wyborczych znalazła się m.in. budowa rurociągu przez chronione tereny przyrodnicze. Nowy prezydent USA nie "wierzy" także globalne ocieplenie, które jego zdaniem to spisek, a kwestie ochrony środowiska są mu obce. Przeciwko takiemu podejściu występują aktywiści z organizacji Greenpeace.

"Opór" ekstremalny

Kilka przecznic od Białego Domu 7 działaczy wspięło się na stojącego przy placu budowy żurawia i wywiesiło kilkunastometrowy baner z napisem "OPÓR". W ten sposób organizacja chce przypomnieć obywatelom, że polityka środowiskowa jest bardzo ważna.

 

- Jego zachowanie nikogo nie dziwi. Wypełnia obietnice, które złożył jeszcze podczas kampanii prezydenckiej. Ta akcja nie służy tylko temu, żeby zwrócić uwagę na to jak Trump traktuje środowisko, ale kwestie społeczne w ogóle

- powiedział rzecznik prasowy Greenpeace'u Jason Schwartz dla "Business Insider".

A TERAZ ZOBACZ: Dlaczego ludzie boją się prezydenta Trumpa?

Więcej o:
Komentarze (20)
Takiej niespodzianki Trump się nie spodziewał. Nad Białym Domem zawisło to...
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy -2

  KOD musi stworzyć filie w USA by bronić demokracji, zwłaszcza w związku z bogatym doświadczeniem, jakie kodowcy zdobyli w Polsce, na przykład urządzając ostatnie "niezależne" protesty studentów, na których były tłumy.

  Tylko kto będzie ich Kijowskim???? Proponuje Charliego Sheena! Kto jest za?

 • ally300

  Oceniono 4 razy 0

  Biorąc pod uwagę obecne zaludnienie Ziemi, jeśli się zlekceważy ochronę środowiska, to za jakiś czas będziemy mieć jeden wielki śmietnik i nie będzie czym oddychać. Greenpeace może jest trochę zwariowaną organizacją, ale w wielu kwestiach ma rację.
  A odnośnie globalnego ocieplenia, to owszem, jest wzrost temperatury na świecie, owszem, dane mówią, że działalność człowieka się do tego przyczynia, jednak pytanie brzmi - w jakim stopniu?
  Ziemia miewała wielokrotne, co kilkaset lat, stadia ocieplenia i oziębienia klimatu, a nauka mierzy temperaturę i inne czynniki, dopiero od około 100 lat.
  Warto zauważyć, że jeśli by wybuchł jakiś wielki wulkan i by wyemitował do atmosfery masę popiołów, to mielibyśmy nie ocieplenie, ale oziębienie, które by ograniczyło plony rolne i skazało część ludzkości na głód.
  Owszem, redukcja dwutlenku węgla w atmosferze to słuszny cel na dziś, ale obawiam się, ze do zmian klimatu musimy się, tak czy inaczej, przyzwyczaić.
  Kroniki mówią, że w Polsce w Średniowieczu było jeszcze cieplej niż dziś. Podobno rosła winorośl. A 300 lat później, było strasznie zimno - Bałtyk niemal zamarzł.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 5 razy 1

  "Kilka przecznic od Białego Domu 7 działaczy wspięło się na stojącego przy placu budowy żurawia"
  To musiał być żuraw-gigant, bo normalnie mają do półtora metra. A może chodziło redaktorowi ds o urządzenie zwane dźwigiem? Jeśli tak, to proszę zanotować w kajeciku i przepisać sto razy: żuraw (dźwig) - biernik jak mianownik, czyli "żuraw"
  żuraw (ptak) - biernik jak dopełniacz, czyli "żurawia"
  Polska język trudna język, ale to co wyżej jest w zakresie gimnazjum.

 • nopetopis

  Oceniono 13 razy 7

  O zgrozo!

  Tutaj h t t p s://www.ft.com/content/d2927cfe-e222-11e6-8405-9e5580d6e5fb jest złowróżbny artykuł opublikowany 25.01.2017 w Financial Times pt.

  Polish schools told to pare back science in push for ‘new Pole’
  (Powiedziano polskim szkołom, aby zredukowały/ograniczyły/przycięły nauki matematyczno-przyrodnicze w dążeniu do wychowania 'nowego Polaka').

  Zachodnia cywilizacja poznała się na szalonej ekipie rządzącej w Polsce i rozpowszechnia to ostrzeżenie na cały świat. Średniowiecze powraca do biednej Polski, a sekta smoleńsko - kaczyńska nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak ogromnym stopniu niszczy dorobek naszego kraju widziany przez zagranicę. To nie tylko smutne i krępujące, lecz wręcz zbrodnicze! NIE POZWOLIMY NA TO!!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 9 razy -1

  Odłączanie lewicowych darmozjadów od łatwych pieniędzy budzi w nich tę nienawiść.

 • loneman

  Oceniono 11 razy 1

  Nastal czas dobry dla matolow, meneli, nazioli i innych prymitywow bo inteligencje zepchnieto na margines co dlugo nie potrwa, nie tylko ta grupa widzi co sie wyprawia pokazujac ze to widza i nie zgadzaja na to. Kazdy rezim minal wiec po kolejnej krwawej wojnie swiatowej ludziom znow (na pol wieku) wroci rozum jak ostatnio :-O

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 9 razy -3

  Rozwrzeszczane feministki nic nie wskoraly. Koniec finansowania proaborcyjnych organizacji.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 8 razy -2

  A tymczasem konczy sie eldorado dla zagranicznych kryminalistow na wikcie i utrzymaniu amerykanskiego podatnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX