Półciężarówka armii USA zderzyła się z busem pod Żaganiem. Dwie osoby trafiły do szpitala

• Półciężarówka armii USA zderzyła się z busem w okolicach Żagania
• Dwie ranne osoby z cywilnego samochodu przewieziono do szpitala
• Amerykańscy żołnierze jechali do jednostki w Świętoszowie

Na drodze powiatowej pomiędzy Trzebowem a Świętoszowem w okolicach Żagania doszło do wypadku. Półciężarówka amerykańskiej armii zderzyła się z jadącym z naprzeciwka busem. Dwie osoby z busa przewieziono do szpitala. Sprawę od policji przejęła Żandarmeria Wojskowa. Ze wstępnych ustaleń wnika, że do wypadku mógł doprowadzić kierowca amerykańskiego samochodu - podał portal RMF24.pl. To trzeci wypadek samochodowy z udziałem amerykańskich żołnierzy, którzy od stycznia stacjonują w Polsce. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Dowiedz się więcej:

Jakie siły USA znajdą się na terenie Polski?

W połowie stycznia do Polski przybyli żołnierze amerykańskiej 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado. Brygada to ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie.

Co Antoni Macierewicz mówił podczas powitania amerykańskich żołnierzy?

- Gdy wy jesteście tutaj, wojska polskie są w Afganistanie; wtedy gdy wy jesteście tutaj, wojska polskie są w Kuwejcie i w Iraku. Wtedy, gdy wy jesteście tutaj, polskie okręty płyną tam na Morze Śródziemne, żeby bronić także południowej flanki NATO przed wszelką agresją, jakąkolwiek agresją, bo razem bronimy wolności, razem bronimy niepodległości wschodniej flanki NATO i razem bronimy niepodległości Europy"- mówił Macierewicz, zwracając się do żołnierzy USA, którzy przybyli do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

A TERAZ ZOBACZ: Beata Szydło i Antoni Macierewicz powitali amerykańskich żołnierzy. "Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata"

Więcej o:
Komentarze (282)
Półciężarówka armii USA zderzyła się z busem pod Żaganiem. Dwie osoby trafiły do szpitala
Zaloguj się
 • macborys

  0

  Półciężarówka dla ćwierćinteligenta...

 • soltys1950

  Oceniono 1 raz 1

  To będzie najgorsza niewola pod panowaniem sił elitarnych z USA... Niech jadą do siebie bo tam mają burdel i niszczenie CZŁOWIECZEŃSTWA.

 • jan.w2

  Oceniono 3 razy 1

  Obstawiam, ze w Żaganiu i okolicach wzrośnie niebawem przyrost naturalny. Sadząc z rozmieszczenia hamerykany bronić będą wschodniej granicy, ale niemiaszków, a nie Polandi.

 • nf123

  Oceniono 3 razy 1

  WON Z POLSKI

 • coikto12

  Oceniono 3 razy 1

  Poczekajmy aż "Janki"dostaną przepustki i ruszą w miasto,to się dopiero będzie działo!

 • rabieg

  Oceniono 2 razy 2

  Co to za system, że jakiś świr decyduje o naszym życiu?

 • metenburg

  Oceniono 5 razy 1

  Cus sie zesralo w gazecie szechterowej. Na co nie klikniesz to "juz oceniales" . Ten szmatlawiec dosiegnal dna i kopie glebiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX