Media o rzekomych podróżach Petru i Schmidt: Błyskawiczna reakcja posłów na "skandaliczne" doniesienia

Tygodnik "wSieci" i "Super Express" publikują informacje o rzekomych prywatnych, wspólnych wyjazdach Ryszarda Petru i Joanny Schmidt. Posłowie zapowiadają wejście na drogę sądową.

"Dotarliśmy do dokumentów, które potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem" - informuje tygodnik "wSieci". Z jego ustaleń wynika, że lider i wiceszefowa Nowoczesnej  "wielokrotnie wspólnie podróżowali, a także spędzali czas w luksusowych hotelach". Podróże miały być opłacane przez Kancelarię Sejmu, a więc z pieniędzy podatnika. "Wydaje się więc, że ich sylwestrowy wylot do Lizbony był jedynie ukoronowaniem intensywnej znajomości z ostatnich miesięcy" - czytamy.

Podobną publikację przygotował "Super Express". Na okładce czytamy: "Przespali się w tych hotelach. Riviera w Olszewnicy Nowej, Dana Business w Szczecinie oraz Art Hotel we Wrocławiu". Wewnątrz znalazł się natomiast nagłówek: "Przelecieli się przez pół Polski" oraz zdjęcie Schmidt i Petru w ramce w kształcie serca.

Pozew i pieniądze dla WOŚP

Biuro prasowe Nowoczesnej tuż po publikacji artykułów przesłało oświadczenie, w którym informuje, że doniesienia prasy są "całkowicie nieprawdziwe,
oszczercze i skandaliczne", a opisane podróże "były wyjazdami grupy posłów
Nowoczesnej i miały charakter służbowy".

Ryszard Petru informuje, że w związku z próbą zniesławienia poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywał w prywatnym celu, co nigdy nie miało miejsca, występuje przeciwko obu redakcjom na drogę sądowa z zadaniem sprostowania, przeprosin i wpłaty po 50 tys na WOŚP.

Wyjazd w czasie protestu opozycji

Zdjęcie Ryszarda Petru i posłanki Joanny Schmidt siedzących w samolocie obiegło portale społecznościowe tuż po Nowym Roku. Polityków mocno krytykowano za to, że nie powinni opuszczać kraju, gdy w Sejmie trwa protest opozycji. Przewodniczący tłumaczył później, że wyjazd miał charakter prywatny i był zaplanowany wcześniej. Dodał, że wyjazd nie kosztował ani złotówki z państwowej i partyjnej kasy. Nie zdradził natomiast, jaki był cel jego wycieczki. - Nie byłem na Maderze - powiedział jedynie. 

Więcej o:
Komentarze (546)
Media o rzekomych podróżach Petru i Schmidt: Błyskawiczna reakcja posłów na "skandaliczne" doniesienia
Zaloguj się
 • hen.wlo

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Petru potwierdza swoim zachowaniem teraz,że chwyta się wszystkich sposobów ,aby kreować się na przyszłego kandydata na przywódce partii,lub nawet męża stanu.Giermek Balcerowicza ,występował w ekonomicznych programach telewizyjnych jako ekspert od spraw ekonomi.
  Po wpadce Nowoczesnej ,gdy partia ta utraciła dotacje ,bo niewłaściwie rozliczyła kampanie wyborczą,p.Petru umył z tego ręce,oznajmiając,że podpisując nieszczęsne rozliczenie robił to
  w dobrej wierze gdyż NIE JEST EKONOMISTOM,a tylko absolwentem wydziału b.ogólnego
  jakiejś uczelni. Czyli żeby nie ta wpadka, p.Petru w oczach wyborców dalej występowałby co najmniej jako profesorem ekonomii. Poczekajmy,może dowiemy się o p.Ryszardzie jeszcze więcej.

 • nieudonek

  0

  Dwa chłopy?

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 3 razy -1

  Pozwac ale za co? Jak jedziesz z kochanką do hotelu to nie płacisz kartą bankową aby żona nie wpadla na wydruk, elementarne Swetru!
  No ale wtedy trzeba płacić ze swoich, ciężko nie?
  Jak prosili o zwrot kosztow (czyli każdy za swoj pobyt, to jeszcze zarobili, bo zwrot za 2 pokoje a używany jeden) to kwity są...

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 3 razy 3

  "skandaliczne" czy po prostu skandaliczne
  widać ośmiorniczki jeszcze niestrawione...

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 2 razy 2

  Dziennikarze twierdzą, że dotarli do dokumentów, które potwierdzają wspólne wyjazdy Petru i Schmidt m.in. do hotelu Riviera w Olszewnicy Nowej pod Warszawą. "wSieci" sugeruje również, że lider Nowoczesnej i wiceprzewodnicząca partii za pieniądze publiczne wyjeżdżali razem do hoteli we Wrocławiu, Krakowie, czy Szczecinie.

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 1 raz 1

  Z ustaleń tygodnika „wSieci” wynika, że lider Nowoczesnej wraz ze swoją partyjną przyjaciółką podróżowali już wspólnie w przeszłości, a także wynajmowali hotele – wszystko za pieniądze polskiego podatnika. Jak to możliwe? Zgodnie z polskim prawem posłom – oprócz darmowych przejazdów środkami publicznego transportu i przelotów w krajowym przewozie lotniczym – przysługują środki na opłacenie noclegów – dowiadujemy się z tekstu Marcina Fijołka. Publicysta tygodnika „wSieci” wylicza wyjazdy przewodniczącego Nowoczesnej i zauważa ciekawą prawidłowość. Mianowicie, okazuje się, że gros z nich zbiega się w czasie wyjazdami posłanki Schmidt.

 • hhesse

  Oceniono 3 razy 3

  To szykują pozwy czy już przyszykowali? Bo teraz może być wiele hałasu a potem... sprawa ucichnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX