Ze strony Białego Domu zniknęły zakładki m.in. o zmianach klimatu i prawach osób LGBT

Nowa administracja wprowadziła już zmiany na stronie Białego Domu. Z witryny zniknęły już zagadnienia dotyczące praw człowieka i zmian klimatu.

Tuż po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa ze strony Białego Domu zniknęły podstrony o prawach osób LGBT, prawach człowieka, zmianach klimatu i opiece medycznej.

Zakładkę o zmianach klimatu zmieniono na stronę "Pierwszy amerykański plan energetyczny". Czytamy tam, że "Prezydent Trump zobowiązuje się do wyeliminowania szkodliwych i niepotrzebnych zasad, takich jak Plan Działania Na Rzecz Klimatu i Wód".

Strona Białego DomuStrona Białego Domu whitehouse.gov

Zamiast praw człowieka pojawiła się strona zatytułowana "Obrona porządku prawnego naszej wspólnoty". Nie powinno dziwić, że znalazła się tam nieprawdziwa informacja. "W stolicy naszego narodu liczba zabójstw wzrosła o 50 proc.". To nieprawda. W Waszyngtonie w 2016 roku było mniej morderstw niż w roku ubiegłym.

Strona Białego DomuStrona Białego Domu whitehouse.gov

Według tego, co podaje thedailybeast.com, na zaktualizowanej stronie ani razu nie pojawiają się słowa "czarni" czy "Afro-Amerykanie". Wyszukiwarka nie znajduje również żadnych tekstów związanych z frazą "LGBT". 

Więcej o: