Makabryczne odkrycie pod Rabką. W domu były rozkładające się zwłoki, a z nimi matka i żona zmarłych

Ciała 30-latki i jej ojca zostały znalezione w domu w małopolskiej wsi. Wraz z nimi przebywała ich matka i żona. Kobieta z problemami psychicznymi trafiła do szpitala.

W domu jednorodzinnym we wsi Chabówka, w pobliżu Rabki znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z obrażeniami głowy i jej 59-letniego ojca. W sprawie przeraża najbardziej, że - choć zwłoki były już w stanie rozkładu - w domu przebywała też kobieta będąca żoną i matką zmarłych. Jak poinformowała prokuratura w rozmowie z TVN24, krewna została przewieziona do szpitala. - Ze względu na jej schorzenia i problemy psychiczne niewiele udało się od niej dowiedzieć - podano.

Z nieoficjalnych informacji "Gazety Krakowskiej" wynika, że stan rozkładu był zaawansowany i można podejrzewać, że do śmierci doszło nawet jesienią zeszłego roku. Na razie nie jest jasne, czy do śmierci mieszkańców Chabówki przyczyniły się osoby trzeci. Wiadomo jednak, że w związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby.

30-latka miała być przesłuchana

Jak policja dowiedziała się o tragedii? Według relacji lokalnej dziennikarki z Nowego Targu policjant przyszedł do domu rodziny, by doprowadzić 30-latkę na inne przesłuchanie. Funkcjonariusz wszedł przez otwarte drzwi do domu, gdzie zastał matkę kobiety. Ta wskazała mu pokój obok, gdzie policjant zobaczył zwłoki.

Lokalne media donoszą, że w rodzinie od dawna były problemy z alkoholem, dochodziło też do awantur wywoływanych przez 59-latka.