Porozumienie ponad podziałami. WOŚP przekazała Caritasowi kolejny samochód dla hospicjum

Polityczne spory nijak mają się do rzeczywistości. Gdy chciano poróżnić WOŚP i Caritas, organizacje udowodniły, że istnieje porozumienie ponad podziałami.

"Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko WOŚP, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań" - informował dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Deklaracja pojawiła się po tym, jak okazało się, że Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego organizuje z MON "konkurencyjną" imprezę. Organizacja nie tylko wydała oświadczenie, ale też przekazała prezent na aukcję WOŚP - lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez Chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

Prezent WOŚP dla Caritas

Przedstawiciele Caritas Archidiecezji Warmińskiej uczestniczyli w niedzielnym finale WOŚP w Warszawie, gdzie czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała naszej Caritas samochód, dzięki któremu personel Hospicjum Domowego dla Dzieci Caritas Archidiecezji Warmińskiej będzie mógł docierać z pomocą do licznych pacjentów na trenie całego województwa warmińsko-mazurskiego!"- poinformowano na Facebooku.

To nie pierwszy taki gest WOŚP. Fundacja w 2010 roku przekazała organizacji auto, które od tamtej pory przejechało już 350 tys. kilometrów.

Trudno nie zgodzić się z ks. Suboczem, który zauważył, że skala problemów społecznych i liczba osób potrzebujących wsparcia w Polsce jest ogromna. "Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego" - tłumaczył.

Więcej o: