Szefowa "Wiadomości" tłumaczy, dlaczego w TVP nie było materiału o WOŚP. "Czego chcecie i z jakiej racji?"

Mimo szerokiej krytyki, szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska jest zdania, że "Wiadomości" nie miały obowiązku informować o 25. finale WOŚP. O oponentach pisze zaś wprost: "rżną głupa".

Tematem dnia w niedzielnych "Wiadomościach" TVP było zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. O WOŚP "Wiadomości" poinformowały na samym końcu, nie pokazując nawet krótkiego materiału zdjęciowego. Całość trwała dokładnie 14 sekund.

O to, dlaczego program nie poświęcił zbyt wiele uwagi sprawie, którą żyła całą Polska, pytano na Twitterze szefową redakcji Marzenę Paczuską. Ta najpierw wyjaśniała, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest prywatną fundacją, a chwilę później przeszła do ofensywy. "TVP ma swoją akcję 'Polska pomaga'. Jest tam wiele organizacji. Owsiak wybrał TVN. Czego chcecie od Wiadomości i z jakiej racji?" - pisała.

Paczuska próbowała też uderzyć w "Fakty" TVN, przekonując, że "nie zająknęły się" o akcji Caritasu przed Bożym Narodzeniem. Komentatorzy szybko poinformowali szefową "Wiadomości", że konkurencja o akcji Caritasu mówiła w Wigilię, a na dowód przesyłano linki z materiałem.

Na koniec szefowa "Wiadomości" stwierdziła, że dalsza rozmowa nie ma sensu, bo druga strona "rżnie głupa".

"Walcie się dalej"

To nie pierwszy raz, kiedy Paczuska wzbudza kontrowersje w mediach społecznościowych. Wystarczy wspomnieć wpis, który zamieściła po śmierci Andrzeja Wajdy: "Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury". W ostatnie święta przekonywała z kolei, że Jezus nie był uchodźcą i zarzucała Janinie Ochojskiej promowanie "propagandowych komunałów".

Sprawdź też: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

 

Więcej o: