Na Lotnisku Chopina nerwowo. Poszło o WOŚP. "A czy ty umiesz czytać?"

Wolontariusze WOŚP w tym roku nie mogą kwestować na terenie terminala Lotniska Chopina. Sprawa wywołała wiele kontrowersji po stronie internautów i wiele nerwów po stronie administracji portu.

25. finał WOŚP odbywa się bez patronatu władz i państwowych spółek. Telewizja Polska nie transmituje imprezy, zakres współpracy ograniczyła Poczta Polska, po raz pierwszy nie angażują się też spółki z Grupy PKP oraz Przewozów Regionalnych. 

Po tym, jak z jednej z warszawskich stacji benzynowych PKN Orlen wyproszono kwestujących wolontariuszy (spółka przeprosiła za incydent), pojawiły się głosy, że do podobnej sytuacji doszło na Lotnisku Chopina. 

Wolontariusze poza terminalem

Pytań było na tyle dużo, że stanowisko portu pojawiło się na Facebooku. "Żaden z oficjalnych sztabów orkiestry nie zwrócił się do nas z prośbą o organizację zbiórki. Lotnisko jest specyficznym miejscem, w którym co do zasady nie są prowadzone żadne zbiórki pieniędzy (reguluje to rozporządzenie ministra transportu z 2014 r.). Jednak pragniemy zwrócić państwa uwagę na fakt, że wolontariusze WOŚP są na terenie portu i bez przeszkód zbierają datki przed terminalem" - czytamy. 

Wiele osób dopytywało, jak należy odczytywać deklarację lotniska i wówczas okazało się, że temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywołuje sporą nerwowość. Administracja lotniska wyjaśniała w komentarzach: "Nie można powiedzieć że się nie zgadzamy, skoro nikt nie zgłosił się na tyle wcześnie żebyśmy mogli cokolwiek ustalić. Nie ma tu żadnej złej woli" czy "Oczekuje Pan od lotniska łamania prawa? Prosimy o spokojne zapoznanie się z naszą argumentacją. Nie ma tu złej woli". 

Jeden z użytkowników spytał wprost: "To w końcu mogą kwestować czy nie?". Odpowiedź była co najmniej zaskakująca: "A czy ty umiesz czytać, czy nie?". 

Lotnisko ChopinaLotnisko Chopina facebook.com/LotniskoChopina

O dziwo, chociaż minęły już dwie godziny, nieprofesjonalny komentarz nadal nie został usunięty z profilu lotniska. 

 

Więcej o: