Prokuratura zajmie się fakturami Kijowskiego. Radio ZET: Jest zawiadomienie dotyczące podejrzenia oszustwa

• Prokuratura zajmie się sprawą Mateusza Kijowskiego - podało Radio ZET
• Chodzi o podejrzenie oszustwa na szkodę Komitetu Obrony Demokracji
• Prokuraturę w Pruszkowie miała zawiadomić osoba prywatna

Radio ZET poinformowało, że śledczy zajmą się sprawą faktur, które spółka Mateusza Kijowskiego i jego żony miała wystawić Komitetowi Obrony Demokracji. "Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia oszustwa na szkodę KOD. Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych" - podało radio. Zawiadomienie miała wnieść osoba prywatna. 

Dowiedz się więcej:

Czego dotyczyły doniesienia o fakturach Mateusza Kijowskiego?

Sześć faktur - każda na kwotę 15190,5 zł brutto - zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony, Magdaleny. Firma ta zajmuje się doradztwem w zakresie informatyki. Faktury były wystawiane od marca do sierpnia 2016 r. Usługi świadczone przez MKM to m.in. obsługa domeny, hosting strony internetowej, migracja danych i usług czy przygotowywanie nowych serwisów i opracowywanie treści. Środki trafiały do firmy z funduszy Komitetu Społecznego KOD

Jakie jest stanowisko Mateusza Kijowskiego?

Mateusz Kijowski opublikował oświadczenie. Wyjaśnia w nim, że przed założeniem Komitetu pracował jako informatyk; później to właśnie jego spółka zaczęła świadczyć usługi na rzecz ruchu. "Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie" - zaznacza Kijowski. Jak dodaje, atak "traktuje jako kolejną prowokację".

Więcej o:
Komentarze (234)
Prokuratura zajmie się fakturami Kijowskiego. Radio ZET: Jest zawiadomienie dotyczące podejrzenia oszustwa
Zaloguj się
 • misio_pacyfka

  Oceniono 2 razy 2

  ....... trochę dziwi formuła owego "zawiadomienia"...... "zawiadomienia dokonała osoba prywatna"..... ja rozumiem, że przed wyborami, nie ma ukonstytuowanych instytucji stowarzyszenia, ale każde stowarzyszenie posiada sąd koleżeński, lub jego zalążek i to do niego powinna trafić sprawa i tylko decyzja takiego sądu, może być władna do złożenia ewentualnego "zawiadomienia"...... a tak na marginesie..... osoby, które takimi metodami próbują przejąć władzę w KOD i rękami wrogów KOD przygotować sobie grunt, są chyba niesamowicie naiwne, jeśli sądzą, że mają jakiekolwiek szanse w wyborach..... osoby, która firmowały swoja twarzą całą tą rozpierduchę, już przegrały i straciły nie tylko nasz szacunek, ale jakakolwiek wiarygodność..... zresztą nie są to żadni kandydaci do zastąpienia Mateusza, tym bardziej, że KOD nie potrzebuje zwykłej zamiany miejsc..... jesli Mateusz miały odejść, zastąpić go musiałaby osoba z niekwestionowanym szacunkiem i niepodważalną charyzmą, a wśród owych domorosłych "Katonów", żaden nie posiada koniecznych walorów...... jak na razie wszystko w tej sprawie, jest postawione na głowie....... zacznijmy może od wewnętrznej próby powrotu do pozycji wertykalnej i wewnętrznej próby wyjaśnienia całej sytuacji..... jako członek KOD, nie zgadzam się na przedwczesne przekazywanie przez mityczną "osobę prywatną", bez konsultacji z członkami, sprawy do prokuratury..... tym bardziej, że rzecz dotyczy funduszy KOD, pozyskanych z prywatnych zbiórek członków stowarzyszenia i tylko my, en masse możemy zadecydować w jaki sposób potraktujemy sprawę...... stowarzyszenie, to kilka tysięcy zarejestrowanych członków i nie ma możliwości, by poza nimi i wbrew nim, nadawać sprawie instytucjonalny bieg.......

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 3

  KOD i tak będzie ogromną siłą społeczną przeciwko kaczyzmowi! Nie atakujcie p.Kijowskiego,bo z czegoś musi żyć,a większość czasu poświęcał tylko KOD i były oczywiste koszty takiej organizacji1 Kto tego nie rozumie,to niech sam założy podobną organizację i kosztowne spotkania w kilkudziesięciu miastach w Polsce,co miesiąc!

 • miets1

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Mateuszu rozsądny KOD jest z Panem. Organizacja ruchu społecznego w skali ogólnopolskiej wymagała osobistego poświęcenia, podejmowania szybkich niezbędnych działań oraz generowała realne koszty.
  Te koszty można rozliczyć, tym bardziej, że w przeciwieństwie do pisowskich przekrętów są na to faktury
  Zwolennicy teorii „żony Cezara” powinni zdawać sobie sprawę, że w przypadku oczekiwania na rejestrację ruchu, potem legalną zbiórkę pieniędzy, potem ogłoszenie przetargu na obsługę informatyczną – KOD byłby nadal w fazie organizacyjnej z grudnia 2015 a demokracja w Polsce bez walki zagrabiona przez pisowską furię.

 • unterhose

  Oceniono 3 razy -1

  El Alimente, ma miękko w gaciach. Faktury-prokurator. Alimenty-z urzędu prokurator.

 • klikkre

  Oceniono 3 razy -1

  pamiętam wywiad z Kijowskim u Olejnik, popatrzyłem na mowę ciała Kijowskiego w momencie jak Olejnik mówi, że zostało wykonanych szereg usług i są na to wszystko faktury... hm no nie wróże mu sukcesów z tym rozliczeniem każdej złotówki, oczywiście to tylko moje przypuszczenia.

 • kiszczak99

  Oceniono 5 razy -3

  I CO ZASTANI ESBECY KIJOWSKI WAS WYDYMAŁ HEHE GLUPIE PELIKANY Z KODU

 • jndy

  Oceniono 4 razy 4

  Czy prokuratura już wyjaśniła sprawę kilkuset tysięcy złotych od rodziny i znajomych Zobro na rzecz Solidarnej Polski? Pachnie to praniem brudnych pieniędzy.

 • cyreliusz

  Oceniono 1 raz 1

  /Przywódca KOD w takiej sytuacji jaką mamy obecnie musi być moralnie bez zarzutu. Dotyczy to również jego ewentualnego następcy !/ W innej byłaby to sprawa wewnętrzna - tylko finansów tej organizacji.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 6 razy 2

  "Dajcie mi czlowieka, a paragraf sie znajdzie"
  Stara dewiza idoli PiSu nadal obowiazuje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX