Donald Tusk jest "ikoną zła i głupoty"? Waszczykowski: Życzę mu, by pozostał jak najdalej od Polski

Witold Waszczykowski komentował noworoczne życzenia Donalda Tuska, by Polska pozostała "wolna od zła i głupoty". Szef MSZ życzył byłemu premierowi by "pozostał jak najdalej od Polski".

Donald Tusk opublikował na Twitterze noworoczne życzenia. "W nowym 2017 roku - Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie" - napisał. Skomentował je szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM. - Chciałbym, żeby od zła i głupoty pozostał jak najdalej od Polski. To on jest ikoną tych kwestii, które wspominał w swoich życzeniach - mówił.

Dopytywany powtórzył: - Tak się podpisał pod tym. Jest ikoną tego i chciałbym, żeby jak najdalej pozostał od Polski. Czy to oznacza, że Waszczykowski chce, by Donald Tusk pozostał na stanowisku w Radzie Europejskiej? - próbował pociągnąć temat prowadzący. - Życzę mu jak najdalej od Polski - mówił szef MSZ.

Waszczykowski był też pytany, czy PiS poprze kandydaturę Tuska na drugą kadencję przewodniczącego. - Będziemy krajem, który chce być bardzo aktywny w dyskusji na temat przyszłości UE, na temat Brexitu, relacji między Wielką Brytanią a Europą. W tych relacjach międzynarodowych Tusk nam nie pomaga - podsumował. 

Więcej o: