Donald Tusk jest "ikoną zła i głupoty"? Waszczykowski: Życzę mu, by pozostał jak najdalej od Polski

Witold Waszczykowski komentował noworoczne życzenia Donalda Tuska, by Polska pozostała "wolna od zła i głupoty". Szef MSZ życzył byłemu premierowi by "pozostał jak najdalej od Polski".

Donald Tusk opublikował na Twitterze noworoczne życzenia. "W nowym 2017 roku - Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie" - napisał. Skomentował je szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM. - Chciałbym, żeby od zła i głupoty pozostał jak najdalej od Polski. To on jest ikoną tych kwestii, które wspominał w swoich życzeniach - mówił.

Dopytywany powtórzył: - Tak się podpisał pod tym. Jest ikoną tego i chciałbym, żeby jak najdalej pozostał od Polski. Czy to oznacza, że Waszczykowski chce, by Donald Tusk pozostał na stanowisku w Radzie Europejskiej? - próbował pociągnąć temat prowadzący. - Życzę mu jak najdalej od Polski - mówił szef MSZ.

Waszczykowski był też pytany, czy PiS poprze kandydaturę Tuska na drugą kadencję przewodniczącego. - Będziemy krajem, który chce być bardzo aktywny w dyskusji na temat przyszłości UE, na temat Brexitu, relacji między Wielką Brytanią a Europą. W tych relacjach międzynarodowych Tusk nam nie pomaga - podsumował. 

Więcej o:
Komentarze (459)
Donald Tusk jest "ikoną zła i głupoty"? Waszczykowski: Życzę mu, by pozostał jak najdalej od Polski
Zaloguj się
 • ap.aries

  Oceniono 1 raz 1

  Wicio oddaje podium Tuskowi ? przecież to on walczy niezłomnie o miano pierwszego matołka i to z sukcesami ! bardzo sportowa wiciowa postawa.........

 • andrzej wysocki

  0

  Ksiestwo San ESCOBAR OKARZYLO PANA WASZCZYKOWSKIEGO O ...PODSYCANIE NIENAWISCI POMIEDZY przyjacielskimi dotad krajami..
  Co za wstyd !!

 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Mili Panstwo.Slyszycie,czytacie i dlatego tez,jak beda wybory,a beda,badzcie tak mili i nie siedzcie w domu.Nastepna kadencjia "dobrej zmiany" i po prostu caly cywilizowany swiat bedzie sobie opowiadal dowcipy o polakach

 • lk10

  0

  A Waszczu jest oczywiście mistrzem wśród wioskowych głupków!

 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  waszczykowski to pisdzielcze tepe scierwo

 • Oceniono 2 razy 2

  Panie Waszczykowski, kto dal Panu prawo wypowiadac sie tak na temat Pana Tuska? Kto dal panu prawo decydowac kto ma wracac do Polski. Zamknij Pan twarz. Przemawia przez pana nienawisc Pisowska. Niech pan osiagnie tyle co Pan Tusk. Narazie to jest pan zwyklym mafijnym czlonkiem Kaczora.

 • 0721x

  Oceniono 3 razy 3

  nawet się nie dziwię - prymitywizm pisiów jest wręcz doskonały

 • ramzes-ra

  Oceniono 3 razy 3

  I to mówi Minister Spraw Zagranicznych? Polak na najbardziej wpływowym stanowisku w UE krytykowany przez Ministra? W czyim interesie mówi te głupie słowa Szef MSZ, bo chyba nie w interesie Polskich rolników i innych polaków korzystających z środków unijnych.Czy prymitywny rewanż jest ważniejszy jak interes Polaków. Przecież Polski rząd kompromituje się nie popierając Polaka na Szefa UE w drugiej kadencji.

 • probono1210

  Oceniono 1 raz 1

  PiS jest przrazony perspektywa powrotu Tuska do Polski.
  Pan Waszczykowski powinien znalezc sobie bardziej stosowne zajecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX