Błaszczak pytany o zamieszki mówi o niskim bezrobociu oraz 500 plus. I łączy Ełk z okupacją Sejmu

Polska jest krajem bezpiecznym, spada bezrobocie, rodziny korzystają z programu 500 plus, a "wściekliznę" powoduje opozycja - tak minister Błaszczak tłumaczy rzeczywistość po zamieszkach w Ełku.

O zamieszki w Ełku pytany był szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że sytuacja jest stabilna i dodał: - Gdyby nie wydarzenia w Ełku, noc sylwestrowa należała do jednych z najbardziej bezpiecznych na przestrzeni ostatnich lat. No niestety w Ełku doszło do zabójstwa i sytuacja trochę się zmieniła.

Dalej było już tylko lepiej. Błaszczak podkreślał, że w Polsce jest bezpiecznie, w porównaniu do tego, "co dzieje się u naszych zachodnich sąsiadów". - To był nieszczęśliwy przypadek. Polska jest krajem bezpiecznym, Ełk jest bezpiecznym miastem. Polska w ciągu ostatniego roku to państwo, które rozwija się, jeżeli chodzi o gospodarkę, odnotowaliśmy rekordowo niskie bezrobocie. Nie ma problemów społecznych, takich z jakimi mamy do czynienia na zachodzie Europy, gdzie mamy duże enklawy muzułmańskich emigrantów, które nie integrują się z pozostałą częścią społeczeństwa - mówił minister.

Komuś zależy na oczernianiu Polski

Szef resortu spraw wewnętrznych tłumaczył, że w Polsce takich zjawisk nie ma, "również dlatego, że po wyborach w 2015 roku zmienił się rząd i rząd PiS nie realizuje tych zobowiązań, które na Polskę przyjął rząd PO-PSL dotyczących sprowadzania muzułmańskich emigrantów".

Prowadzący program w Polskim Radiu pytał gościa, skąd wzięły się informacje o rzekomo zmierzających do Ełku narodowcach, którzy mieli wziąć udział w zamieszkach. - Komuś bardzo zależy na tym, żeby przedstawiać Polskę, jako kraj, w którym są tego rodzaju problemy. Ja w ten sposób wyjaśniam tego rodzaju informację. Ja to łączę z sytuacją, jaka ma miejsce w Sejmie, kiedy to opozycja nie pogodziła się z wynikiem wyborów i okupuje Sejm, próbując stworzyć wrażenie, że dzieje się coś złego - odpowiedział Błaszczak.

Niskie bezrobocie i 500 plus

- W Polsce nie dzieje się nic złego. Mówiłem już o rekordowo niskim bezrobociu, warto też podkreślić, że Polska to kraj, w którym owoce wzrostu gospodarczego przez rząd PiS są dzielone sprawiedliwie, myślę tu o programie 500 plus, transferach socjalnych, powrocie do poprzedniego wieku emerytalnego. To oczywiście naruszyło interesy grup, które korzystały z tych funduszy w poprzednich latach, chociażby pod rządami PO-PSL i stąd ta wścieklizna - podsumował. 

Więcej o:
Komentarze (273)
Błaszczak pytany o zamieszki mówi o niskim bezrobociu oraz 500 plus. I łączy Ełk z okupacją Sejmu
Zaloguj się
 • junk92508

  0

  Pewnie ma rację ze Ełk i okupacja Sejmu mają ze sobą związek. Zadymiarze z Ełku dostaną opcje złagodzenia kary jak przyjadą pod sejm i zrobią tam porządek z opozycja.

 • piotr631210

  Oceniono 1 raz 1

  Pacynka nie majacapojecia o administracjisprawach wewnetrznych .dobrze ze mamy wpolicji i innych sluzbach zdolnych ludzi .jak slucham blaszczaka od samego poczatku szlag mnie trafia

 • zemstaza158cm

  0

  Jechał Błaszczak do Londynu by aktywizować angielską policję w reakcjach na antypolskie nastroje no to musi się spodziewać, że jakiś arabski minister przyjedzie do niego w tym samym celu.

 • edals

  0

  Wyobraźmy sobie taką sytuację :
  Polak w jakimś angielskim miasteczku wraz z kolegą prowadzą bar z pierogami. Wpada tam dwóch Anglików, jeden kradnie dwie butelki, a drugi demoluje lokal. W szarpaninie Polak sięga po nóż i zabija jednego z Anglików. Kilka godzin później tłum chce dokonać samosądu, podpala mieszkanie Polaka, pojawiają się antypolskie hasła i agresywne zachowania wobec innych Polaków. Jak byście taka sytuację ocenili ? Co byćcie powiedzieli o angielskim ministrze spraw wewnętrznych gdyby tłumaczył antypolskie nastroje Anglików trzeba zrozumieć, bo przecież Polacy zabierają im miejsca pracy, powodują niższe stawki płacy itd. ???

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Błaszczak, zawsze ciebie podziwiałem, że tak wytrwale te kapcie podajesz prezesowi....

 • edals

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomnijmy o narodowościach uczestników zajścia - jeden kradnie, a drugi reaguje na kradzież dźgając złodzieja nożem. kolega złodzieja niszczy lokal wrzucają do niego petardę. Kryminalne zajście, które oceni sąd.. Kompetentny minister powinien w ten sposób podejść do tego co się stało. A zamieszki to następstwo antyrasistowskich nastrojów jakie są od lat w Polsce i jakie podgrzewa aktualna władza, a Błaszczak swoją wypowiedzią również. Jeśli usprawiedliwia taką reakcję wobec Arabów z Ełku to czy również tolerancyjnie wypowie się gdy inni Arabowie pojawią się w Warszawie , Krakowie czy gdziekolwiek indziej i zechcą wziąć odwet za zniewagi i akty agresji jakie spotkały ich pobratymców w Ełku ? Uważam , że nieodpowiedzialnie prowokuje nieszczęście, wręcz jakby tęsknił za jakimś zamachem w Polsce.

 • cogitek111

  Oceniono 3 razy -3

  dobrze powiedzial, co sie czepiacie idioci z Czerskiej?

  Pilnujcie lepiej waszego zenujacego nakladu waszej gadzinowki. Jest on nizej niz poziom merytoryczny waszych artykulow plodzonych przez niedobitki ocalale z grupowych zwolnien!

 • armagedon888

  Oceniono 5 razy 5

  Z jakiego okręgu wyborczego jest ten palant.??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX