Brat Samuela Pereiry odchodzi z TVP. Niecały miesiąc po tym, jak jego krewny dostał kierownicze stanowisko

Nie wszyscy wiedzą, że poza Samuelem w TVP Info pracował też starszy z braci Pereirów - Oswald. Ten po 10 latach pracy zdecydował się na odejście z telewizji publicznej.

Oswald Rodrigo Pereira pracował w TVP Info od dekady. Gdy cztery lata starszy Oswald zaczynał pracę w telewizji publicznej, bardziej znany dziś brat Pereira miał dopiero 18 lat. Szersza publika musiała poczekać jeszcze kilka lat na jego zaistnienie.

"Dzisiejsze serwisy informacyjne w TVP Info były moimi ostatnimi w roli wydawcy. Po 10 latach podjąłem decyzję o odejściu z TVP. Dziękuję ludziom, od których tak wiele się nauczyłem przez 4 lata pracy w redakcji "Wiadomości" i 6 lat w TVP Info" - poinformował dziennikarz na Facebooku.

Kim jest Samuel Pereira?

Na początku grudnia Samuel Pereira, który dotąd pełnił funkcję zastępcy kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, został p.o. szefa serwisu tvp.info. W ciągu miesiąca serwis internetowy już trzeci raz zmieniał swojego szefa. Pod koniec listopadastanowisko stracił Bartosz Kalich. Następnie za portal odpowiadał Piotr Lichota, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Następnie obowiązki przejął publicysta związany wcześniej z prawicowymi mediami.

Przypomnijmy - zanim trafił do TVP, Samuel Pereira publikował w "Gazecie Polskiej Codziennie" i serwisie Niezależna.pl. Prowadził też audycje na antenie Radia Wnet. Był też rzecznikiem stowarzyszenia Solidarni 2010, które skupia osoby przekonane, że w Smoleńsku doszło do zamachu. W lutym 2016 roku został wydawcą Programu I Polskiego Radia, gdzie prowadził rozmowy "W samo południe".

Dziennikarz i zapalony biegacz

Z kolei Oswald Pereira pracował wcześniej w firmie telekomunikacyjnej, kancelarii prawnej i szkole języków obcych. Jest biegaczem, prowadzi kanał na YouTubie "Wild for the Run" z relacjami z biegów.

 
Więcej o: