Szefowa "Wiadomości" przekonuje, że Jezus nie był uchodźcą. A Janina Ochojska na to...

"Jezus nie był uchodźcą" - przekonywała szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska. Jej słowa natychmiast podważyła Janina Ochojska, przytaczając fragment Ewangelii.

Śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji w Polsce. Popularność świątecznych pieśni sprawia jednak, że łatwo przeoczyć znaczenie ich tekstów – czasem zaskakująco aktualnych. Kolędy opowiadają bowiem o losach trójki ludzi, którą w dzisiejszych kategoriach nazwalibyśmy bliskowschodnimi uchodźcami. 2000 lat temu święta rodzina pozbawiona była domu i nadziei, podobnie jak dziś pozbawieni są ich uciekinierzy z Aleppo i wszystkie ofiary wojny w Syrii. To nasi bliźni, którzy potrzebują miłosierdzia tu i teraz.

Przypomniała o tym prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska na Twitterze, jednak dziesiątki osób podważały jej słowa o tym, że Jezus był uchodźcą. Jedną z nich była szefowa redakcji "Wiadomości" Marzena Paczuska. 

"Po co pisać takie propagandowe komunały?" - pytała Paczuska. Ochojska odpowiedziała jej fragmentem Ewangelii wg św. Mateusza, w którym anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i nakazał mu wraz z Jezusem i Marią "uchodzić do Egiptu".

Szefowa PAH podziękowała Paczuskiej za pomoc dla Syrii, którą dziennikarka - jak zadeklarowała w komentarzu - "wspiera, ale bez fałszowania faktów".

Nie musisz się tylko przyglądać. Możesz REALNIE pomóc Syryjczykom. Wyjaśniamy, jak to zrobić >>>

 

Więcej o: