Szefowa "Wiadomości" przekonuje, że Jezus nie był uchodźcą. A Janina Ochojska na to...

"Jezus nie był uchodźcą" - przekonywała szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska. Jej słowa natychmiast podważyła Janina Ochojska, przytaczając fragment Ewangelii.

Śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji w Polsce. Popularność świątecznych pieśni sprawia jednak, że łatwo przeoczyć znaczenie ich tekstów – czasem zaskakująco aktualnych. Kolędy opowiadają bowiem o losach trójki ludzi, którą w dzisiejszych kategoriach nazwalibyśmy bliskowschodnimi uchodźcami. 2000 lat temu święta rodzina pozbawiona była domu i nadziei, podobnie jak dziś pozbawieni są ich uciekinierzy z Aleppo i wszystkie ofiary wojny w Syrii. To nasi bliźni, którzy potrzebują miłosierdzia tu i teraz.

Przypomniała o tym prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska na Twitterze, jednak dziesiątki osób podważały jej słowa o tym, że Jezus był uchodźcą. Jedną z nich była szefowa redakcji "Wiadomości" Marzena Paczuska. 

"Po co pisać takie propagandowe komunały?" - pytała Paczuska. Ochojska odpowiedziała jej fragmentem Ewangelii wg św. Mateusza, w którym anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i nakazał mu wraz z Jezusem i Marią "uchodzić do Egiptu".

Szefowa PAH podziękowała Paczuskiej za pomoc dla Syrii, którą dziennikarka - jak zadeklarowała w komentarzu - "wspiera, ale bez fałszowania faktów".

Nie musisz się tylko przyglądać. Możesz REALNIE pomóc Syryjczykom. Wyjaśniamy, jak to zrobić >>>

 

Więcej o:
Komentarze (630)
Szefowa "Wiadomości" przekonuje, że Jezus nie był uchodźcą. A Janina Ochojska na to...
Zaloguj się
 • beskidnik2010

  0

  Herod nie ścigał św. Rodziny, bo od czterech lat już nie żył. Pewnie uciekał przed PIS-em. Nie było tam PIS-u? To dlatego jest u nas. Nie, nie św.Rodzina.

 • ercu

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu wychodzi na to, że wierna Chrystusowi Paczuska nie czytała nawet podstawy jaka jest dla niej Biblia. Wiara na pokaz. Po kościele powrót do domu i terror wg. wiary.

 • uthark

  Oceniono 4 razy 4

  Jezus był Żydem. I antyżydowskie prawactwo chce Żyda na króla Polski, do tego jego matkę (też Żydówkę) na królową Polski. Zaiste, prawackie kołtuństwo jakoś nie może dojść do ładu, czego chce.

 • mln79

  Oceniono 1 raz -1

  Paczuska ma rację! Nie ma żadnych historycznych dowodów na tzw. rzeź niewiniątek, a bez tego trudno uznać Jezusa za uchodźcę, nawet jeśli rzeczywiście dzieciństwo spędziłby w Egipcie. Ta cała bajka została stworzona na potrzeby udowodnienia, że Jezus jest obiecanym w Starym Testamencie mesjaszem. Skoro jedno proroctwo mówiło, że mesjasz przybędzie z Egiptu, a inne, że narodzi się w Betlejem, gdy tymczasem Jezus był z Nazaretu, to ewangeliści musieli się nieźle nagimnastykować konstruując biografię Jezusa: zarządzony przez cesarza spis ludności, o którym zastanawiająco milczą rzymskie źródła, rzeź niewiniątek, o której nie nigdzie poza Ewangeliami nie ma wzmianki...

 • smutas0000

  Oceniono 1 raz 1

  "Osobom religijnym trudniej zrozumieć świat - donoszą finlandzcy naukowcy. Uczeni przepytali 258 osób, które miały odpowiedzieć, czy wierzą we wszechmogącego i wszechwiedzącego Boga, i wypełnić testy związane z mechaniką i fizyką. Okazało się, że osoby mocno wierzące były słabiej wykształcone, gorzej radziły sobie z przedmiotami ścisłymi, słabiej kojarzyły i analizowały fakty,miały mniejszą wiedzę ogólną, a w szkole dostawały słabsze oceny, zwłaszcza z matematyki, fizyki i biologii. Naukowcy twierdzą, że osoby, które nie rozumieją otaczającego je świata, mają tendencje do wierzenia w ponad-naturalne zjawiska. Wyniki te pokrywają się z innym badaniem, które pokazało, że im wyższe IQ tym mniejsza jest skłonność do wiary w Boga"

 • masa.cra

  Oceniono 3 razy 3

  W ogóle nie wiem o co komon pani Paczuska już od dawna wie,że Matka Boska jest z Częstochowy,a Pan Jezus spod Białegostoku!!!!No to jak uchodżca...

 • canuck_eh

  0

  CZy PiS moze nie wpierd..lac do politykiwspolczesnej tego co sie wydazylo ponad 2000 lat temu i na poparcie owych wydarzen przytaczac Ewangelie?

 • naiwny_debilek

  Oceniono 4 razy 4

  Sądząc z komentarzy propagatorów prawicowej wizji świata Jezus był niezłomnym, bitnym, polskim nacjonalistą, o czysto aryjskim rodowodzie, nienawidzącym nie tylko żydów ale i wszelkich przedstawicieli narodów Bliskiego Wschodu, brzydzącym się słabymi i prześladowanymi, dzielącym ludzi na lepszych i gorszych, sławiącym silnych przywódców, w szczególności putina, i nienawidzącym Merkel.

 • 111pln

  Oceniono 3 razy 3

  Wolactwo nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Widać to doskonałe...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX