Opozycja nie mogła dostać się na salę obrad? Straż blokowała wejście. Posłowie PiS: "Nie ma przejścia! Wypadaj stąd!"

Posłowie PO twierdzą, że nie mogli dostać się do sali obrad Sejmu. Boczne wejścia zostały zablokowane przez Straż Marszałkowską, a przy głównym wejściu blokadę urządzili posłowie PiS.

Straż Marszałkowska blokowała jedno z wejść na salę kolumnową, gdzie odbywały się obrady Sejmu. Jak wynika z nagrania opublikowanego przez reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, straż dostała od marszałka Marka Kuchcińskiego polecenie, aby nie wpuszczać posłów opozycji. 

Dziennikarze informują, że zablokowane były wejścia boczne, ale posłowie mogli wejść na salę kolumnową głównym wejściem. Ich słowa potwierdzają zdjęcia głównego wejścia - obstawionego, ale nie zastawionego przez Straż Marszałkowską. 

Dostanie się do sali nie gwarantowało jednak wzięcia udziału w obradach. Poseł PO Cezary Tomczyk umieścił na Twitterze nagranie, na którym widać rzędy krzeseł zajętych przez posłów PiS, którzy nie dopuszczają opozycji do stołu. 

- Panie pośle, chciałbym przejść, złożyć wniosek otwarty - mówi Cezary Tomczyk.
- Nie ma przejścia! - krzyczy Andrzej Melak, wyciąga telefon i dodaje: Nie atakuj mnie, człowieku!
- Wypadaj stąd! - rzuca inny poseł, prawdopodobnie Kazimierz Gwiazdowski

Tomczyk próbował później jeszcze porozmawiać z marszałkiem Kuchcińskim, jednak ten nie odpowiadał na pytania i szybkim krokiem oddalał się w obstawie Straży Marszałkowskiej i BOR.

Protest przeciwko ograniczeniu pracy dziennikarzy. Poseł Szczerba wykluczony z obrad

Więcej o:
Komentarze (130)
Opozycja nie mogła dostać się na salę obrad? Straż blokowała wejście. Posłowie PiS: "Nie ma przejścia! Wypadaj stąd!"
Zaloguj się
 • andrzejna

  0

  Buta , chamstwo , arogancja , brak kompetencji to "PIS". Chciałem porównać "ICH" do zwierząt ale obraziłbym zwierzęta. Chyba zapomnieli o tym że wszystko ma swój początek ale ma też koniec .Życzę tej władzy szybkiego i bolesnego końca.

 • tomtg123

  Oceniono 1 raz 1

  Mówią że pies musi się wybiegać, i na tej samej zasadzie cham u władzy musi się wyszaleć, nasra do kominka, nasika na stół itd, ale :

  1) nie zwalnia to chama z odpowiedzialności za jego czyny
  2) władza chama nie trwa wiecznie.

  Jarosławie Kaczyński i ta cała twoja ch...nio o nazwie PiS ("Prawo i Sprawiedliwość" hehe, równie dobrze prostytutki mogłyby nazwać swój związek zawodowy "Cnota i dziewictwo") , życzę wam z całego serca, abyście następne święta Bożego Narodzenia oglądali już zza krat.
  Nie watpię, że moje życzenia się spełnią, pytanie tylko, czy już za rok.
  A wszystkim Patriotom życzę Wesołych i optymistycznych Świąt.

 • salsolo.4

  Oceniono 4 razy 4

  Ogrodnik z Przemyśla, zrobiony dla kpiny marszałkiem sejmu właśnie zapracował na Trybunał Stanu dla siebie. Gratulacje:)))

 • karolsax

  Oceniono 5 razy -5

  Jeśli takie bojówki mają rządzić Polską, to ja już wolę PiS. Jedyne, czego pragną, to drugi majdan, a to jest bardzo niebezpieczne. Takie akcje opozycji doprowadzą jedynie do wzmagania się nienawiści.

 • jady51

  Oceniono 8 razy 8

  Rządzą się PiSiaki jakby głosowało na nich 90% uprawnionych a nie 19%...

 • sara-banda

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wyłączą nas - wszystkich Polaków, jak wyłączyli Szczerbę.
  Suweren ma DOŚĆ tych kaczych nierządów i pokażemy to dobitnie.

 • karolsax

  Oceniono 13 razy -9

  Uważajmy na tych, którzy umyślnie robią burdel w sejmie (i poza nim) a potem ujadają o "porażce obozu władzy". Jeśli takie bojówki mają rządzić Polską, to ja już wolę PiS. Razem ze Schetyną chcą zrobić drugi majdan.

 • saammm

  Oceniono 7 razy 7

  Pierwsze słowa tej kolędy to motto PiS-u "wśród nocnej ciszy"...chyba ulubiona fraza Kaczyńskiego...wtedy załatwiają wszystkie nieczyste sprawy (może uważają że bóg wtedy śpi), zresztą wiadomo że u większości ludzi rozum o tej porze śpi, łatwiej poddają się manipulacjom.

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 10 razy 8

  Wreszcie reżim PiS-iowy pokazał swój wstrętny i obrzydliwy ryj, ryj tak skrywany za "suwerenem".
  PZPR+KPZR+NSDAP=PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX