Opozycja nie mogła dostać się na salę obrad? Straż blokowała wejście. Posłowie PiS: "Nie ma przejścia! Wypadaj stąd!"

Posłowie PO twierdzą, że nie mogli dostać się do sali obrad Sejmu. Boczne wejścia zostały zablokowane przez Straż Marszałkowską, a przy głównym wejściu blokadę urządzili posłowie PiS.

Straż Marszałkowska blokowała jedno z wejść na salę kolumnową, gdzie odbywały się obrady Sejmu. Jak wynika z nagrania opublikowanego przez reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, straż dostała od marszałka Marka Kuchcińskiego polecenie, aby nie wpuszczać posłów opozycji

Dziennikarze informują, że zablokowane były wejścia boczne, ale posłowie mogli wejść na salę kolumnową głównym wejściem. Ich słowa potwierdzają zdjęcia głównego wejścia - obstawionego, ale nie zastawionego przez Straż Marszałkowską. 

Dostanie się do sali nie gwarantowało jednak wzięcia udziału w obradach. Poseł PO Cezary Tomczyk umieścił na Twitterze nagranie, na którym widać rzędy krzeseł zajętych przez posłów PiS, którzy nie dopuszczają opozycji do stołu. 

- Panie pośle, chciałbym przejść, złożyć wniosek otwarty - mówi Cezary Tomczyk.
- Nie ma przejścia! - krzyczy Andrzej Melak, wyciąga telefon i dodaje: Nie atakuj mnie, człowieku!
- Wypadaj stąd! - rzuca inny poseł, prawdopodobnie Kazimierz Gwiazdowski

Tomczyk próbował później jeszcze porozmawiać z marszałkiem Kuchcińskim, jednak ten nie odpowiadał na pytania i szybkim krokiem oddalał się w obstawie Straży Marszałkowskiej i BOR.

Protest przeciwko ograniczeniu pracy dziennikarzy. Poseł Szczerba wykluczony z obrad

Więcej o: