Pamiętasz świąteczną piosenkę Trójki? Przeciwnicy zmian w radio nagrali swoją wersję "Karpia"

Dobra zmiana w pewnym sensie dosięgnęła też świątecznej piosenki Trójki. O dziennikarzach, których nie słychać i "truciu" ich ulubionej stacji zaśpiewali organizatorzy akcji Ratujmy Trójkę.

"Na ulicy Myśliwieckiej wieje wiatr. Nogaś uciekł, wielu nie ma, to nie żart" czy "Nieobecnych długa lista, strach się bać" - to wersy z piosenki przygotowanej przez rozgoryczonych słuchaczy Trójki. Refren? Od razu przywodzi na myśl słynnego "Karpia", którego od lat, w każde święta słychać w Polskim Radiu.

Krok po kroczku, krok po kroczku, trują Trójkę nam od roczku. Cóż, że świetna? Krok po kroku, krok za krokiem, już nam to wychodzi bokiem. Smutne święta!

Jak podkreśla "chór" Ratujmy Trójkę, utwór nagrano dla dziennikarzy, których już w Trójce nie ma i tych, którzy nadal zasiadają przy mikrofonach. "Przesyłamy Wam 'Karpia słuchaczy' z życzeniami wesołych Świąt i nadzieją na to, że Trójka pozostanie naszym miejscem na ziemi! Pamiętajcie: TRZYmamy z Wami!" - piszą na swojej stronie na Facebooku. 

 

Słynnego "Karpia" dziennikarze Trójki śpiewają już od 17 lat. Cel jest charytatywny - piosenka wydawana jest na płycie "Święta bez granic". W tym roku dochód z niej przeznaczony zostanie na wsparcie programu "Stypendia św. Mikołaja", pomocy zdolnym, zaangażowanym społecznie uczniom.

 

Co ciekawe, wersja przygotowana przez "Ratujmy Trójkę" nie jest pierwszą przeróbką wykonaną przez słuchaczy. Pierwszy "Karp" - jak informuje Leszek Kraszyna - powstał zimą 2001/2002 w studiu w Jaworznie, w proteście przeciw ówczesnym planom prezesa Eugeniusza Smolara i dyrektora Witolda Laskowskiego "zrobienia z Trójki drugiej Zetki".

Więcej o:
Komentarze (61)
Pamiętasz świąteczną piosenkę Trójki? Przeciwnicy zmian w radio nagrali swoją wersję "Karpia"
Zaloguj się
 • april20

  0

  Pisowskie komuchy wstydzimy się za was!

 • 3_po_3

  0

  żenua te nieustające protesty w stylu zabieram swoje zabawki i idę się bawić do innej piaskownicy

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 1 raz -1

  pracownikom trójki wydaje sie,że to ich radio..takie prywatne

 • jesiotrr

  0

  Na liście trójki będzie? ☺trójkiczy zdejmą Pana Marka?

 • sokrates1969

  Oceniono 2 razy 0

  A ja mam nadzieję, że w końcu niesprzedajny i myślący Suweren zrobi porządek z pisem.

 • sokrates1969

  Oceniono 3 razy 1

  Pisowscy dziennikarze to kompletne zera dziennikarskie, przypominają i zachowują się jak komunistyczni aparatczycy.

 • wyboga

  Oceniono 2 razy 0

  UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PiSlamskie cioty w natarciu. Kaczy organ zgarnął z publicznych pieniędzy na opłacenie pisowskich hejterów.

 • swawolny_roman

  Oceniono 3 razy 1

  Towarzysze myślą pewnie że ich rządy będą trwały wiecznie a zmiany są trwałe i na wieki, he, he, he, śmieszna myśl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX