"Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza". Protest przed biurem poselskim byłego prokuratora

• W Krośnie odbyła się demonstracja przed biurem poselskim Piotrowicza• Protest w pobliżu krośnieńskiego rynku zgromadził kilkaset osób• Na transparentach było m.in. hasło "Krosno przeprasza za Piotrowicza"

Stanisław Piotrowicz jest posłem PiS z Krosna i to tam znajduje się jego główne biuro poselskie. W rocznicę wybuchu stanu wojennego przed budynkiem, w którym się znajduje, odbył się protest przeciwko działaniom byłego prokuratora. Wśród haseł były m.in. "Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza".

Kilkuset osobowy tłum skandował "13 grudnia spałeś do południa", "Czasy się zmieniają, a Stanisław ciągle w komisji" i "Piotrowiczu - Misiewiczu". Jak podaje serwis terazkrosno.pl, przed biurem poselskim zapalono i złożono znicze.

Dowiedz się więcej:

O co chodzi w sprawie Piotrowicza?

TVN24 ujawniła akta IPN, z których wynika, że Piotrowicz podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw Antoniemu Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o rozprowadzanie ulotek. PO i Nowoczesna chcą odwołania Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości; domagają się, aby złożył mandat poselski. Sam Piotrowicz powiedział dziennikarzom, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego. Poseł początkowo zaprzeczał, potem przyznał, że faktycznie ''parafował'' dokument. 

Więcej o: