Wyciekły informacje z tajnego spotkania. Radio ZET: Zamiast "tysięcy" dronów będzie... 20. MON dementuje

Zamiast obiecanych tysięcy dronów MON kupi ich ok. 20 - donosi Radio ZET. Śmigłowców też ma być mniej. Informacje dementuje były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

W środę na tajnym posiedzeniu komisji obrony wiceminister Bartosz Kownacki przedstawił plan wydatków MON - podało Radio ZET. Z ich informacji wynika, że wojsko i Obrona Terytorialna zostaną znacznie skromniej wyposażeni niż deklarował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Reporter Radia ZET wynotował, że zamiast 24 śmigłowców uderzeniowych MON kupi tylko 3 i to dopiero za 2 lata, a liczba dronów, które miały trafić do OT, wyniesie 20-30. 

Informację o mniejszych zakupach podała też TVN24. Stacja przypomina, że jeszcze na początku listopada minister Antoni Macierewicz mówił o zakupie "tysięcy dronów".

Medialne doniesienia zdementował na Twitterze były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Napisał, że MON "planuje pozyskać około 200 dronów obserwacyjnych i wywiadowczych", a także powyżej 1000 dronów bojowych.

Tak MON chwaliło się na prezentacji bezzałogowców. Macierewicz mówił o "masowym" ich użyciu:

Więcej o:
Komentarze (368)
Wyciekły informacje z tajnego spotkania. Radio ZET: Zamiast "tysięcy" dronów będzie... 20. MON dementuje
Zaloguj się
 • uutek

  0

  Tylko czy te drony będą w stanie działać prawidłowo w sytuacji użycia przez przeciwników środków walki radioelektronicznej??? Przypuszczam że wątpię :(

 • beded

  0

  Jednego drona już zamówił dla siebie expert w mon-ie Mundek Jenniger. Mówi że nie dostał nic na komunię.

 • e-komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Dron obserwacyjny czy wywiadowczy to fajna zabawka. Dorodna młodzież z OT będzie mogła sobie poobserwować co tylko zechce. Na przykład koleżanki na plaży nudystów. Wywiadowcza część drona pozwoli nawet na zrobienie zdjęć.
  Ale tak na poważnie - szykuje się totalna inwigilacja społeczeństwa dronami. Stąd potrzeba ich tysięcy...
  ✈ ✈ ✈

 • zyks

  0

  Słysząc o nieustannym festiwalu p. Macierewicza, na miejscu naszych sojuszników wziąłbym trochę na wstrzymanie z wysyłaniem swoich żołnierzy w jego obszar działania. Wszystko wiedzą, mają tu ambasadorów, mogą legalnie zaglądać do netu,oglądać Narodową TV, kupować gazety, ba ! mają nawet tłumaczy z polskiego :(

 • zyks

  0

  Nieporozumienie. Na razie tysiące. Ale premier Morawiecki zapowiada, że drony, to będzie polska specjalność na skalę światową. A wtedy - tysiące tysięcy !

 • zyks

  0

  No, jak już nawet #Misiewicz o dronach opowiada, to coś w tym jest. Ale tysiące tysięcy dronów zaroi się na polskim niebie dopiero w trakcie realizacji Wielkiego Planu p. premiera Morawieckiego. On zapowiada, że to będzie nasza Narodowa Polska specjalność, zalejemy nimi świat. Tak, jak samochodami elektrycznymi. Kogo nie rozpiera duma, ten, delikatnie mówiąc, nie Polak.

 • jacmenos

  0

  To wszystko rejestrują nasi sojusznicy ? I dalej chcą wysłać do Polski swoich żołnierzy ?

 • jacmenos

  0

  Jak rozumiem te tysiące dronów bojowych będzie sterowane przez żołnierzy Obrony Terytorialnej .
  Po 2 godzinnym szkoleniu ? Przed mszą czy po mszy ?

 • yuo7leo9

  Oceniono 1 raz 1

  To Misiewicz jest BYŁYM czy obecnym? Już się ciutko pogubiłam. I mam teorię spiskową: wy się tu, przeciwnicy PIs wyśmiewacie, ale Macierenko i jego wspaniały tajny zastępca Misiewicz mają baaaaaaaaaardzo sprytny plan: mówią najpierw o zakupie 1000 dronów i śmigłowców, potem na tajnej naradzie (na pewno podsłuchiwanej przez wiadome służby) mówią o 20-30; potem Misiewicz mówi o 100 - i szlus! Wygraliśmy gambita! Bo rosyjscy agenci dostaną zawrotu głowy od liczenia. TYMCZASEM my mamy o wiele skuteczniejszą broń: 100000000000000 tys kropideł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX