Dziennikarz i szef związku zawodowego dyscyplinarnie zwolniony z "Trójki". Za "nękanie" władz radia

• Paweł Sołtys został dyscyplinarnie zwolniony z Polskiego Radia• Dziennikarz był od sierpnia przewodniczącym związków zawodowych• Postawiono mu m.in. zarzut "wywierania presji psychicznej" na zarząd PR

Władze Polskiego Radia dyscyplinarnie zwolniły dziennikarza i przewodniczącego związku zawodowego Pawła Sołtysa. Jak informuje związek w liście przesłanym do redakcji "Pressa", Sołtysowi postawiono m.in. zarzuty "wywierania presji psychicznej” na Zarząd Polskiego Radia, "destabilizacji pracy" Zarządu oraz samej Spółki, a nawet "publicznego nękania". Związkowcy podkreślają, że Sołtys bronił praw usuwanych z Trójki dziennikarzy i zwracał uwagę na konsekwencje, które spotkały radiowców za gesty solidarności z odsuniętymi od anteny dziennikarzami. O zwolnieniu poinformował sam Sołtys na Twitterze.

Dowiedz się więcej:

Jakie audycje prowadził Paweł Sołtys?

Paweł Sołtys prowadził w Trójce serwisy ekonomiczne i programy o tej tematyce, m.in. "Bardzo ważny projekt" czy "Salon ekonomiczny". Dziennikarz był również przewodniczącym Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia.

Na czym polega akcja #kogoniesłychać?

Kiedy w połowie października Spór i Zaleśną odsunięto od obowiązków, niektórzy obecni i dawni dziennikarze Trójki zamieścili na Facebooku i Twitterze swoje czarno-białe zdjęcia, na których zasłaniają usta. Opisywali je hashtagiem #kogoniesłychać. Akcję promuje profil facebookowy Ratujmy Trójkę zrzeszający fanów rozgłośni, którym nie podobają się zachodzące w niej od roku zmiany. Inicjatywa spotkała się z krytyką zarządu Polskiego Radia. - Celem akcji podjętej przez niektórych pracowników Trójki jest dyskredytowanie Polskiego Radia jako nadawcy publicznego i tworzenie jego fałszywego obrazu w świadomości społecznej - stwierdziła prezes PR.

Więcej o: