Donald Trump w Białym Domu zamieszka sam. Żona i syn dołączą dopiero latem

Donald Trump poinformował, że zamierza niezwłocznie przeprowadzić się do Białego Domu, jednak jego żona i 10-letni syn dołączą do niego dopiero po zakończeniu roku szkolnego.

 

Prezydent-elekt o swojej decyzji powiedział dziennikarzom na swoim polu golfowym w New Jersey, gdzie przeprowadzał rozmowy z potencjalnymi kandydatami na członków prezydenckiej administracji. Trump poinformował, że będzie mieszkał w Białym Domu, a jego żona Melania i 10-letni syn Barron wprowadzą się "jak tylko skończy szkołę". 

Złoto, marmury i freski

Rodzina Trumpów mieszka w Nowym Jorku. Ich rezydencja w Trump Tower to trzykondygnacyjny, luksusowy apartament o wielkości prawie 2800 metrów kwadratowych. Został urządzony w stylu Ludwika XIV - od podłóg do sufitów jest zdobiony marmurem i 24-karatowym złotem. Apartament prezydenta-elekta znajduje się na 58. piętrze wieżowca, a biuro - 30 pięter niżej. Rezydencja - według obliczeń "Daily Mail" - jest wart około 100 milionów dolarów.

Jak zauważa agencja AP, prezydent-elekt właśnie w Trump Tower spędza większość czasu od wygrania wyborów. W wieżowcu znacznie zwiększono ochronę - pojawiły się policyjne blokady, punkty kontroli bezpieczeństwa i psy szkolone do wykrywania bomb. 

Szkoła prezydenckich dzieci

Trump nie będzie pierwszym prezydentem z dzieckiem w wieku szkolnym, który przeprowadza się do Waszyngtonu. Gdy Barack Obama obejmował urząd, jego córki Sasha i Malia miały kolejno 10 i 7 lat. Z kolei gdy Bill Clinton zostawał prezydentem, jego córka Chelsea miała lat 12. Te trzy dziewczynki przeprowadzały się w trakcie trwania roku szkolnego i zaczęły uczęszczać do prywatnej szkoły Sidewell Friends. 

 

Więcej o:
Komentarze (40)
Donald Trump w Białym Domu zamieszka sam. Żona i syn dołączą dopiero latem
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby miał rower i dwa worki pszenicy to bym dał za to kota aby nie mieszkał sam

 • antekpociecha

  Oceniono 2 razy 0

  Donald Trump w Białym Domu zamieszka sam. Żona i syn dołączą dopiero latem
  ---------------------------------------------------------------
  No i jak tu żyć? Jak mawiał Ferdek a co mnie to proszę pana gó... obchodzi

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  powiedzcie mu żeby nie jadł precelków bez świadków...

 • zec

  Oceniono 5 razy 3

  Sam? Przecież nie wozi się drewna do lasu.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  Mam nadzieję, że Barron nie będzie musiał nigdy przebywać w pokoju, gdzie się jednemu panu cygarnice myliły, w czasie gdy za ścianą jego żonka tyliła do snu ich córeczkę,
  Chelsea jej, zdaje się, było?

 • senny

  Oceniono 6 razy -2

  W Białym Domu tylko Trump i wiewiórka.

 • Grzegorz Sobieski

  Oceniono 14 razy 4

  Mieszkanie komunalne po czarnej rodzinie ... czego innego można się spodziewać?

 • yerry46

  Oceniono 17 razy 7

  "Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce."

  Z góry' serdecznie dziękuję ! :)

 • blue911

  Oceniono 21 razy -9

  Melania tylek sprzedala b.drogo wiec teraz musi cierpiec. Los sie zemscil: ona nie spodziewala sie ,ze maz jej taki numer z prezydentura wykreci. Swiat niepotrzebnie dowiedzial sie wielu wstydliwych rzeczy o niej.I pewnie to dopiero poczatek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX