Poczta Polska nie wydrukuje znaczków na 25. Finał WOŚP. Decyzję zatwierdziło ministerstwo

• Poczta Polska nie wydrukuje znaczków pocztowych na 25. Finał WOŚP• Decyzja spółki ma być związana z "ograniczeniem kosztów" • Współpraca Poczty z Wielką Orkiestrą została nawiązana w 1994 roku

Poczta Polska nie wydrukuje znaczków pocztowych na nadchodzący 25. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpraca między Pocztą a WOŚP trwała od 1994 roku. Jak podaje portal oko.press poczta uzasadnia decyzję „ograniczeniem kosztów związanych z zasobami niesprzedanych znaczków pocztowych”, choć w ubiegłym roku spółka informowała, że znaczki za każdym razem się rozchodzą. Decyzję Poczty zatwierdzało nadzorujące ją Ministerstwo Infrastruktury.

Czytaj więcej w portalu oko.press >>>

Dowiedz się więcej:

Jak sprawę komentuje Poczta Polska?

Spółka tłumaczy, że w tym roku zdecydowała się na druk okolicznościowej kartki pocztowej. Nie jest to jednak coś w zamian za znaczek - kartka już wcześniej była drukowana, razem ze znaczkiem. Dyskusja na ten temat wywiązała się na Twitterze.

Jaki stosunek do WOŚP ma partia rządząca?

Przed ostatnim finałem fundacja i jej twórca byli wyjątkowo ostro atakowani przez polityków PiS i prawicowych dziennikarzy. Posłanka Krystyna Pawłowicz domagała się od polskiego państwa "powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi". Do walki z WOŚP włączył się też inny kontrowersyjny poseł PiS - Stanisław Pięta.Uznał, że jeśli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby".

Kto jeszcze nie podjął współpracy z WOŚP?

Sekowanie Orkiestry widać przede wszystkim w przypadku rządzonej przez Jacka Kurskiego TVP. Finał WOŚP w styczniu 2017 roku, pierwszy raz od 25 lat, nie będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Nowym partnerem Orkiestry jest telewizja TVN. TVP miała nie odpowiedzieć na zapytanie fundacji. Aktualnym szefem Dwójki, która do tej pory transmitowała Finał, jest Marcin Wolski. W styczniu tego roku opublikował on felieton, w którym komentował m.in. sytuację w Telewizji Polskiej. "Jest szansa na pozbycie się dokuczliwych Owsiaków i innych glist ludzkich" - napisał.

Więcej o: