Poczta Polska nie wydrukuje znaczków na 25. Finał WOŚP. Decyzję zatwierdziło ministerstwo

• Poczta Polska nie wydrukuje znaczków pocztowych na 25. Finał WOŚP
• Decyzja spółki ma być związana z "ograniczeniem kosztów"
• Współpraca Poczty z Wielką Orkiestrą została nawiązana w 1994 roku

Poczta Polska nie wydrukuje znaczków pocztowych na nadchodzący 25. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpraca między Pocztą a WOŚP trwała od 1994 roku. Jak podaje portal oko.press poczta uzasadnia decyzję „ograniczeniem kosztów związanych z zasobami niesprzedanych znaczków pocztowych”, choć w ubiegłym roku spółka informowała, że znaczki za każdym razem się rozchodzą. Decyzję Poczty zatwierdzało nadzorujące ją Ministerstwo Infrastruktury.

Czytaj więcej w portalu oko.press >>>

Dowiedz się więcej:

Jak sprawę komentuje Poczta Polska?

Spółka tłumaczy, że w tym roku zdecydowała się na druk okolicznościowej kartki pocztowej. Nie jest to jednak coś w zamian za znaczek - kartka już wcześniej była drukowana, razem ze znaczkiem. Dyskusja na ten temat wywiązała się na Twitterze.

Jaki stosunek do WOŚP ma partia rządząca?

Przed ostatnim finałem fundacja i jej twórca byli wyjątkowo ostro atakowani przez polityków PiS i prawicowych dziennikarzy. Posłanka Krystyna Pawłowicz domagała się od polskiego państwa "powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi". Do walki z WOŚP włączył się też inny kontrowersyjny poseł PiS - Stanisław Pięta.Uznał, że jeśli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby".

Kto jeszcze nie podjął współpracy z WOŚP?

Sekowanie Orkiestry widać przede wszystkim w przypadku rządzonej przez Jacka Kurskiego TVP. Finał WOŚP w styczniu 2017 roku, pierwszy raz od 25 lat, nie będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Nowym partnerem Orkiestry jest telewizja TVN. TVP miała nie odpowiedzieć na zapytanie fundacji. Aktualnym szefem Dwójki, która do tej pory transmitowała Finał, jest Marcin Wolski. W styczniu tego roku opublikował on felieton, w którym komentował m.in. sytuację w Telewizji Polskiej. "Jest szansa na pozbycie się dokuczliwych Owsiaków i innych glist ludzkich" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (513)
Poczta Polska nie wydrukuje znaczków na 25. Finał WOŚP. Decyzję zatwierdziło ministerstwo
Zaloguj się
 • ziutka333

  Oceniono 3 razy -1

  A komu zrobią na złość.Pokazują tylko swoją głupotę

 • razb1947

  Oceniono 24 razy 22

  Zamienić Owsiaka na lepszego człowieka.

 • Oceniono 2 razy 0

  zobaczymy jak to wyjdzie... troche szkoda, od jakiegoś czasu nie jestem już za pocztą naszą, częściej korzystam już z jadezabiore niż z tradycyjnej poczty.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy -1

  no to teraz zobaczymy, jak sobie siurek poradzi bez rzadowej propagandy... zloty melon okaze sie tombakiem

 • dublet

  Oceniono 12 razy -6

  Znaczki z WOśP szły, jak woda, kupowali tez kolekcjonerzy, poczta zarabiała. Na złość mamie odmrożą sobie uszy!

 • zioolo

  Oceniono 6 razy 0

  Zobaczcie tylko co się dzieje na poczcie. Obrazki z papieżem. Książki o towarzyszu Jarosławie czy resortów dzieci. Poza tym masa klamotow i poczucie jak w prlu. Tylko żeby odebrać list który jakiś zlosliwiec ci wysłał poczta musisz czekać pół godziny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX