Pytanie o "misiewiczów". A Szydło: "Panie redaktorze, proponuję przejść do kolejnego pytania"

Beata Szydło była pytana przez dziennikarza o obsadzanie spółek skarbu państwa "swoimi" ludźmi. Premier zapewniła wprawdzie, że wyciąga wnioski z błędów, ale chwilę później zaproponowała, by przejść do kolejnego pytania.

W rozmowie z RMF FM Beata Szydło została spytana o osoby obsadzanie spółek skarbu państwa. Jako przykład dziennikarz podał Bartłomieja Misiewicza, który - jak się później okazało - nie miał uprawnień do zasiadania w radzie nadzorczej koncernu. Mocodawcy zamiast usunąć go ze stanowiska, usunęli wymóg, którego nie spełniał.

Premier przyznała, że jej rząd "nie uniknął błędów". - My się do tego przyznajemy, ja cały czas podkreślam, że musimy pamiętać o tym, że służymy Polakom, że jest pokora i jeżeli błędy popełniamy, to wyciągamy z nich wnioski - powiedziała i dodała, że "jeżeli nawet są takie przypadki, jak były w spółkach Skarbu Państwa, to przecież następuje zmiana".

Niewygodne pytanie

Pytana ponownie o Misiewicza, premier prosiła, by zostawić go w spokoju i znów podkreśliła, że z błędów wyciąga wnioski. - A jakie wnioski pani wyciągnęła np. wobec posłów PiS, którzy załatwiają rodzinom swoje posady - zapytał prowadzący. Szydło odparła:

Panie redaktorze, proponuję przejść do kolejnego pytania, które pan przygotował na dzisiaj... Możemy oczywiście cały czas rozmawiać o tym...

Dziennikarz próbował dopytywać, dlaczego dobra zmiana nie jest dla każdego, "a jest dla rodziny państwa Kloców na przykład". Szydło przekonywała jednak, że "jest dobra zmiana dla każdego". Chwilę później zreflektowała się i wyjaśniła, że rząd wprowadza nowe zasady nadzoru w spółkach Skarbu Państwa

Broszki premier Szydło

Szefowa rządu była też pytana m.in. o swoje słynne broszki. - Pojawiły się w kampanii wyborczej, był to pewien element, który miał być moim znakiem rozpoznawczym i też pokazaniem, że jest pewien pomysł na moją osobę - tłumaczyła. Dlaczego zostały po kampanii? - Są dla mnie ważne, bo przypominają mi tamten czas kampanii, ale myślę, że też w tej chwili łączą się z funkcją, którą wykonuję, poprzez to, że w jakiś sposób grają też pewną rolę i symboliczną - mówiła. 

 

Więcej o: