Zamknięte sklepy 11 listopada. Zobacz, gdzie zrobisz zakupy

W piątek 11 listopada większość sklepów będzie zamknięta. Powinni o tym pamiętać ci, którzy mają w planach biesiadować w wolny dzień.

11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Z tego powodu większość sklepów i punktów usługowych będzie zamknięta.

Gdzie zrobimy zakupy?

Sklepy sieciowe - takie jak Żabka, Małpka, Fresh Market czy Carrefour Express - będą czynne w zależności od decyzji ajenta. Właściciel zdecyduje też o ewentualnych godzinach otwarcia. Nieczynne będą supermarkety i galerie handlowe. W większości galerii otwarte będą natomiast kina i restauracje - ich nie obowiązuje zakaz handlu. Otwarte będą także apteki i stacje benzynowe.

Otwarte mogą być też sklepy, w których za kasą staną ich właściciele lub pracownicy zatrudnieni na innej podstawie niż na umowę o prace. Państwowa Inspekcja Pracy będzie przeprowadzała kontrole, w trakcie których sprawdzi m.in., kto wykonuje prace, czy jest zatrudniony legalnie i czy ma odpowiednie badania lekarskie.

Święto Niepodległości

W piątek z okazji Święta Niepodległości odbędzie się Warszawie kilkanaście zgromadzeń publicznych, w tym trzy większe marsze - Marsz Niepodległości, marsz antyfaszystowski i marsz KOD. 

Ponadto odbywać będą się także uroczystości państwowe - pokaz musztry wojskowej, uroczysta zmiana warty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, wręczenie odznaczeń przez prezydenta Andrzeja Dudę i msza za ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem prezydenta i premier Beaty Szydło. 

Więcej o: