Magdalena Ogórek dostała pracę w TVP Info. Będzie się "dzielić swoimi opiniami" w programie "W tyle wizji"

Była kandydatka na prezydenta będzie na stałe współprowadzić program publicystyczno-satyryczny "W tyle wizji" na antenie TVP Info.

Magdalena Ogórek kilka tygodni temu przekonywała, że jej obowiązkiem jest chwalić PiS za to, co robi i co jest zbieżne z jej postulatami. Ale to nie wszystko! "Moim obowiązkiem jest tutaj siedzieć u pana i powiedzieć Polakom prawdę" - mówiła w rozmowie z RMF FM. Jej obowiązkiem jest też "mówienie, kto szkodzi Polsce".

Ogórek właśnie zyskała możliwość wypełniania swoich powinności w sposób regularny - została współprowadzącą program "W tyle wizji" na antenie TVP Info. - Będzie mi bardzo miło dzielić się z państwem swoimi opiniami na tematy wszelakie - mówiła w swoim premierowym odcinku. 

Powrót z polityki do dziennikarstwa

Występy w TVP Info to kolejny krok w kierunku powrotu do dziennikarstwa. W latach 2014-2015 na antenie TVN24 Biznes i Świat programy "Atlas świata" i "Świat". Audycję zdjęto z anteny, gdy Ogórek ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich. We wrześniu została natomiast felietonistką prawicowego tygodnika "Do Rzeczy". Przygotowywała też program "Atlas sztuki" w internetowej telewizji dziennika "Rzeczpospolita", ale zarzuciła go ze względu na przygotowywaną książkę.

Kim jest Magdalena Ogórek?

Magdalena Ogórek jest historykiem Kościoła. Studiowała na Uniwersytecie Opolskim, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Była współpracowniczką przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego, a w 2010 r. pracowała w jego sztabie wyborczym, gdy kandydował na prezydenta. W 2015 r. sama została kandydatką SLD na prezydenta. W wyborach zajęła piąte miejsce, otrzymując 2,38 proc. głosów. 

 

Więcej o: