Odnowili salę gimnastyczną, ale... Dzieci nie mogą na niej ćwiczyć. Powód? Szkoda ścian

Wójt gminy w Kamieńcu Wrocławskim zabronił uczniom grać w wyremontowanej sali gimnastycznej w piłkę nożną i tenisa. Dlaczego? Boi się, że dzieci pobrudzą ściany.

250 młodych piłkarzy z akademii First Kick SM Czernica straciło właśnie dostęp do jednego z trzech miejsc, w których mogli ćwiczyć, czytamy w Gazecie Wrocławskiej. Dyrektorka szkoły podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim uznała, że niedawno odmalowane ściany w sali gimnastycznej mogłyby zostać zniszczone w czasie treningów. Decyzję tę zatwierdził wójt gminy Włodzimierz Chlebosz. - Eksploatacja sali podczas zajęć piłkarskich i zniszczenia ścian jakie powodują uderzenia piłek znacznie przewyższają koszty najmu, stąd decyzja pani dyrektor - argumentuje zastępca wójta, Andrzej Czech.

Sala gimnastyczna, w której nie wolno ćwiczyć

Od września sala służy wyłącznie uczniom szkoły. Czech tłumaczy, że dzięki temu mogą ćwiczyć w bardziej komfortowych warunkach. Jednak ich również dotyczy zakaz grania w piłkę nożną. Na zajęciach wychowania fizycznego nie zagrają też w tenisa. - Tłumaczenie urzędników jest dla mnie kuriozalne. Sala powinna służyć wszystkim dzieciom, obojętnie czy grają w siatkówkę czy piłkę nożną, bo przecież została wyremontowana z naszych podatków - komentuje ojciec jednego z młodych piłkarzy.

Brakuje miejsc, w których dzieci mogą trenować

Zdaniem Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika Polskiego Związku Piłki Nożnej, w Polsce brakuje odpowiedniej infrastruktury treningowej. Szczególnie teraz, kiedy pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu, młodzi ludzie potrzebują sal gimnastycznych, w których będą mogli ćwiczyć i nie martwić się o ściany. 

 

Więcej o: