Odnowili salę gimnastyczną, ale... Dzieci nie mogą na niej ćwiczyć. Powód? Szkoda ścian

Wójt gminy w Kamieńcu Wrocławskim zabronił uczniom grać w wyremontowanej sali gimnastycznej w piłkę nożną i tenisa. Dlaczego? Boi się, że dzieci pobrudzą ściany.

250 młodych piłkarzy z akademii First Kick SM Czernica straciło właśnie dostęp do jednego z trzech miejsc, w których mogli ćwiczyć, czytamy w Gazecie Wrocławskiej. Dyrektorka szkoły podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim uznała, że niedawno odmalowane ściany w sali gimnastycznej mogłyby zostać zniszczone w czasie treningów. Decyzję tę zatwierdził wójt gminy Włodzimierz Chlebosz. - Eksploatacja sali podczas zajęć piłkarskich i zniszczenia ścian jakie powodują uderzenia piłek znacznie przewyższają koszty najmu, stąd decyzja pani dyrektor - argumentuje zastępca wójta, Andrzej Czech.

Sala gimnastyczna, w której nie wolno ćwiczyć

Od września sala służy wyłącznie uczniom szkoły. Czech tłumaczy, że dzięki temu mogą ćwiczyć w bardziej komfortowych warunkach. Jednak ich również dotyczy zakaz grania w piłkę nożną. Na zajęciach wychowania fizycznego nie zagrają też w tenisa. - Tłumaczenie urzędników jest dla mnie kuriozalne. Sala powinna służyć wszystkim dzieciom, obojętnie czy grają w siatkówkę czy piłkę nożną, bo przecież została wyremontowana z naszych podatków - komentuje ojciec jednego z młodych piłkarzy.

Brakuje miejsc, w których dzieci mogą trenować

Zdaniem Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika Polskiego Związku Piłki Nożnej, w Polsce brakuje odpowiedniej infrastruktury treningowej. Szczególnie teraz, kiedy pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu, młodzi ludzie potrzebują sal gimnastycznych, w których będą mogli ćwiczyć i nie martwić się o ściany. 

 

Więcej o:
Komentarze (97)
Odnowili salę gimnastyczną, ale... Dzieci nie mogą na niej ćwiczyć. Powód? Szkoda ścian
Zaloguj się
 • njaresko

  Oceniono 2 razy 0

  Od zera do milionera w 4 lata, otwórz prywatne przedszkole będą dyrektorem szkoły podstawowej w której ... nie ma miejsc dla przedszkolaków
  od zera w 2012 roku
  bip.czernica.pl/files/fck/100/file/oswiadczenia/2012/inni/kwasna_2012.pdf
  do milionera w 2016
  bip.czernica.pl/files/fck/628/file/2016/osw/kwasna_idczak.pdf
  czyli jak dyrektor szkoły w cztery lata może zostać milionerem...

 • njaresko

  Oceniono 7 razy 1

  Tu Pani Dyrektor ma głos. Wszystko jest ok. Może garść faktów
  1. Pani Dyrektor jest nauczycielką ... WF
  2. Ostatnio zatrudniła syna na nauczyciela ... WF. Nepotyzm koszmarny panuje. Większość nauczyciel po znajomościach od lat. Psycholog i pedagog w doskoku, bo kasy nie ma. W szkole przemoc, kradzieże nagminne. i nikt nie reaguje.
  3. Syn urządził sobie wesele w szkole
  4. Dyrektorka szkoły ma również ... prywatne przedszkole. I dzieci po tym przedszkolu są lepiej w szkole traktowane. Do tej pory nie rozumiem jak kuratorium to akceptuje
  5. Sala jest naprawdę duża, a w czasie zajęć jest wynajmowana np ... dla szkoły tańca i nikomu to nie przeszkadza
  6. Szkoła posiada również kort tenisowy, ale ... nie dla dzieci, a dla wynajmu
  7. Kuratorium na żadne skargi nie reaguje.

 • knl111

  Oceniono 1 raz -1

  Sala gimnastyczna, jak sama nazwa wskazuje, służy do uprawiania gimnastyki. I wara dzieciom od uprawiania tam innych sportów. Do innych sportów służą przecież sale sportowe. Wójt doskonale o tym wie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy -4

  Przecież to jest sala GIMNASTYCZNA i służy do gimnastyki. Gdyby to było zadaszone bousko lub kort, nie służyłoby do gimnastyki, tylko do gry w piłkę lub tenisa. Widzieliście, żeby ktoś na krytym korcie prowadził jakąś gimastykę. Istnieją owszem uniwersalne hale sportowe, ale ta przy szkole widać jest za mała.

 • Lech Kuc

  Oceniono 3 razy 1

  A nie się w Komżynie pali , a sikawki nie pożyczę , bo świeżo malowana !

 • wojtek2784

  Oceniono 9 razy 5

  Pani Tusk czuje bluesa , zna się na polityce . Ponieważ Tusk odejdzie zostanie Donald Trump.

 • mawik_net

  Oceniono 3 razy 1

  A w mojej gminie boisko szkolne wybrukowano za ciężkie pieniądze, żeby podczas uroczystości tam organizowanych się nie kurzyło, dzieci nogi łamały i obcierały ciała, były protesty i nawierzchnię po 1,5 roku zmieniono. A jak nie było zgody na wycięcie stuletniego drzewa to go przypadkiem koparka zahaczyła w związku z powyższym stanowiło zagrożenie i trzeba było wyciąć. W gminach każdą głupotę można zrobić , wójt ma się dobrze już czwartą kadencję .

 • joymachine

  Oceniono 4 razy 0

  Czyli jak zamienić salę gimnastyczną w muzeum. Ale pamiętam to samo w mojej szkole, trzeba było mieć odpowiednie obuwie żeby nie zostawiać śladów na parkiecie... Po 10 latach i tak go wymienili bo się rozleciał...

 • Tomasz Rutkowski

  Oceniono 6 razy -2

  Przecież PZPN to bardzo bogate stowarzyszenie - niech sobie samo wybuduje salę gimnastyczną albo wynajmie po rynkowych cenach uwzględniających zniszczenia ścian itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX