Press.pl: Wydawca TVP Info został zawieszony. Po skandalicznym materiale o imigrantach

. KRRiT dostała skargi na materiał o imigrantach w TVP Info. Kontrowersyjny film został usunięty z mediów społecznościowych. Press.pl nieoficjalnie: Wydawca TVP Info zawieszony w obowiązkach

Materiał TVP Info o imigrantach wywołał oburzenie w Polsce i na świecie. - Spełniał normy rosyjskiego spotu wyborczego z najniższej półki, nie zaś standardy telewizji publicznej w znanych mi krajach Unii Europejskiej - komentował Gerhard Gnauck, korespondent "Die Welt" w Polsce. Widzowie napisali w tej sprawie 36 skarg do KRRiT. - Skarżą się osoby indywidualne - mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Krystian Krawiel, wydawca odpowiedzialny za kontrowersyjny materiał, został zawieszony - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Press.pl.

Dowiedz się więcej...

O czym był materiał TVP Info?

Materiał zapowiadał audycję "Minęła dwudziesta". Dotyczył on Rady Imigrantów, którą powołał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Pokazano w nim serię zdjęć ukazujących agresywnych mężczyzn. Dramatyczna muzyka i rasistowskie treści zostały zestawione z wypowiedzią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, że "imigrantka i imigrant to jest szansa dla Gdańska". - Tak rasistowski materiał w ogóle nie powinien był powstać w żadnej telewizji, zwłaszcza publicznej. Obrazy użyte w tle robią straszne wrażenie. - mówi Joanna Miziołek, której wyrwane z kontekstu wypowiedzi pojawiły się w filmie bez jej zgody.

Jak na krytykę zareagowała TVP?

Materiał został zdjęty z profili TVP Info na Facebooku i Twitterze. Marzena Paczuska, szefowa "Wiadomości" osobiście poinformowała Miziołek, że nie miała z nim nic wspólnego i przeprosiła ją za wykorzystanie jej wypowiedzi. Z nieoficjalnych informacji, które zdobył Press. wynika, że Krystian Krawiel, który odpowiadał za przygotowanie materiału o imigrantach, został zawieszony w obowiązkach.

Zobacz także: Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o: