PO chce odkłamywać teorie na temat katastrofy smoleńskiej. I pyta: dlaczego samolot wyleciał tak późno?

• PO stworzyła zespół parlamentarny w sprawie katastrofy smoleńskiej• Partia chce badać przypadki manipulacji przyczynami katastrofy• Zespół sprawdzi też, jak kancelaria prezydenta przygotowywała wizytę

PO utworzyła parlamentarny zespół ds. "badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej w celu osiągnięcia korzyści politycznej". - Będziemy bardzo twardo piętnować fałsz i kłamstwo. I będziemy pokazywać tych, którzy to robią. Jesteśmy to winni pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił szef PO Grzegorz Schetyna. Zespół zajmie się m.in. wątkami, które do tej pory pomijano, np. zbadaniem, jak przygotowywana była wizyta ze strony kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dlaczego samolot z Warszawy wyleciał później niż było to planowane i jaka była prawdziwa prognoza pogody przed wylotem do Smoleńska. 

Dowiedz się więcej:

Kto wchodzi w skład zespołu PO dotyczącego katastrofy smoleńskiej?

Zespołem pokieruje poseł Marcin Kierwiński, a w jego skład weszli ponadto: były wiceszef MON Czesław Mroczek, Krzysztof Brejza, Cezary Grabarczyk, Cezary Tomczyk, Paweł Suski, Bożena Kamińska i Elżbieta Radziszewska. Do prac zespołu zostali zaproszeni eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. - Wykonali wielką, uczciwą i rzetelną pracę, żeby przygotować raport i przedstawić go opinii publicznej - zauważył Schetyna.

 

Więcej o: