Co studiuje Misiewicz? Szef MON podaje kierunek, który... nie istnieje w szkole ojca Rydzyka

Antoni Macierewicz twierdzi, że jego młody asystent od października kontynuuje studia "politologiczno-prawnicze" w szkole ojca Rydzyka. Taki kierunek jednak nie istnieje na toruńskiej uczelni.

Bartłomiej Misiewicz to postać, której Jarosław Kaczyński zapewne chciałby na zawsze pozbyć się z partii. Inaczej jest w przypadku Antoniego Macierewicza. Przełożony Misiewicza - mimo jego licznych kompromitacji - nadal uważa, że młody polityk dobrze wykonuje swoją rolę. 

"Newsweek" ujawnił, że 26-latek - bez wymaganego na takim stanowisku wyższego wykształcenia - został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ostatecznie wystąpił o zawieszenie funkcji rzecznika MON.

Nieistniejący kierunek

Misiewicz w październiku wrócił na studia, by uzupełnić brak w wykształceniu. Trafił do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na jaki kierunek? Tu pojawia się kolejny problem. - Kontynuuje, o ile się nie mylę, studia politologiczno-prawnicze. Tak sądzę, dlatego że taką przekazywał mi informację - mówił Antoni Macierewicz w rozmowie z reporterem TVN.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i MedialnejWyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej wsksim.edu.pl

"Super Express" sprawdził informację szefa MON u źródła. Okazało się, że toruńska szkoła nie oferuje takiego kierunku, co potwierdziliśmy w sekretariacie szkoły. Stopień licencjata można osiągnąć na jednym z trzech kierunków - dziennikarstwie, politologii i kulturoznawstwo. WSKSiM w ogóle nie ma wydziału prawa.

Administratywista? Prawnik?

Na listach wyborczych w ubiegłym roku Misiewcz figuruje jako "administratywista", a więc absolwent kierunku administracji. Z kolei startując w 2014 roku do Sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS, mówił o sobie, że studiuje prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Lista wyborcza PiSLista wyborcza PiS pkw.gov.pl

- Kończę studia licencjackie - mówił jeszcze niedawno sam zainteresowany. Wiadomo jednak, że wówczas był już skreślony z listy studentów.

 

Więcej o:
Komentarze (349)
Co studiuje Misiewicz? Szef MON podaje kierunek, który... nie istnieje w szkole ojca Rydzyka
Zaloguj się
 • jan osik

  0

  Salcesona to Antek ładuje w dudę bez wazeliny.
  bo to tłuściutki chłopczyk.

 • jan osik

  0

  Salcesona to Antek ładuje w dudę bez wazeliny.
  bo to tłuściutki chłopczyk.

 • ador43

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego skreslacie prawde o tych zbrodniarzach.
  Czlonek zbrodniczego wzgledem Narodu Polski zakonu redemptorystow dostaje jakies odznaki.Kiedy nasi przodkowie w Sejmie w roku 1808 podjeli ustawowa decyzje o wygonieniu zbrodniarzy z granic Polski na ZAWSZE za szpiegowanie Polski zaborcom nie mysleli ze ci zbrodniarze katolickiego zakonu beda nagradzani.Ludzie ,jak daleko juz jestesmy kiedy zaczynamy nagradzac zbrodniarzy i zdrajcow naszej OJCZYZNY.Na Z A W S Z E .Jak ten nasz Narod sie upodlil ze nie wypelnia woli naszych przodkow.Jak musieli byc zbrodniarze znienawidzeni przez Narod za krzywdy a my teraz dajemy im medale.Wstyd i hanba padalcom.Jestem czlonkiem tego Narodu i prosze opamietajcie sie ,nie poddawajcie sie czarnej zdradzieckiej zarazie bo nie wiadomo kiedy i zostaniemy slugami tych zbrodniarzy.

 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  >>> Szef MON podaje kierunek, który... nie istnieje w szkole ojca Rydzyka <<<
  No i o to chodzi. Studiować kierunek ,który istnieje potrafi każdy głupi.

 • Andrzej Frydrych

  0

  Drodzy redaktorzy Ja Pana Misiewicza nie bronie, ale w artykule powinno być "kulturoznawstwie" ;) taka szybka riposta w sprawie krytykowania kompetencji innych osób ;)

 • kazek1948

  Oceniono 3 razy 1

  No to mamy piękne burdello w tej kaczolandi.

 • peakador

  Oceniono 2 razy 2

  Współczuję twórcom kabaretów w Polsce. W dziedzinie humoru absurdalnego nie są w stanie przebić obecnie rządzących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX