TVP Info również podsumowuje rok od wyboru PiS. I co się okazuje? Same sukcesy!

Na antenie TVP Info można było zobaczyć podsumowanie roku od wyborów parlamentarnych. Zgodnie z przedstawionym materiałem, rząd PiS zrealizował niemal wszystkie zapowiedzi z kampanii.

- Warto wspomnieć, że PiS wygrywając w zeszłym roku wybory parlamentarne to pierwsza partia po 1989 roku, która uzyskała tak naprawdę większość w Sejmie i sprawuje samodzielne rządy - powiedział prezenter rozpoczynając materiał podsumowujący rok od wyboru PiS.

Po krótkim wstępie wymieniono kolejne zrealizowane postulaty: start programu 500 plus, obniżka CIT, podwyższenie minimalnej stawki godzinowej, podwyższenie wynagrodzenia minimalnego i podwyższenie rent i emerytur.

W trakcie realizacji, ale...

Dwa postulaty kampanijne oznaczono jako "w trakcie realizacji": mieszkanie plus i likwidację gimnazjów. Prezenter wyjaśniał, że "tak naprawdę rządowy program mieszkanie plus od przyszłego roku można śmiało powiedzieć, że wystartuje". - Ale jednak oznaczyliśmy go jako obietnice, która jest cały czas w trakcie realizacji. Chociaż, przypominam - 2017 rok to czas, kiedy już pierwsze mieszkania na podstawie rządowego programu mieszkanie plus powinny zostać budowane - dodał.

W przypadku likwidacji gimnazjum z materiału dwukrotnie usłyszeliśmy, że ministerstwo nie wycofuje się ze swoich postulatów. - Na dzisiaj nie znamy jeszcze dokładnego terminu, kiedy to najważniejsze założenie reformy oświaty ma zostać wdrożone, czyli likwidacja gimnazjów, przywrócenie dłuższych szkół podstawowych. Cały czas czekamy, ale przypominam, że ministerstwo edukacji z tego planu nie rezygnuje - mówił prezenter.

A jak było naprawdę?

TVP Info wzięło pod uwagę siedem obietnic wyborczych z kampanii PiS. My również, choć nie wszystkie się pokrywają. Według naszych obserwacji,, rząd zrealizował dwie obietnice, częściowo zrealizował 3 obietnice, a trzech jeszcze nie wypełnił.

ZOBACZ TEŻ: Minął rok odkąd PiS wygrało wybory. Sprawdzamy, czy rząd spełnił swoje obietnice