Podawał się za asystenta posłanki. Został zatrzymany na granicy za próbę dużego przemytu

• Mężczyzna podający się za asystenta posła został zatrzymany na granicy• Chciał przemycić 12 kilogramów bursztynu i 2400 paczek papierosów• RMF FM: Posłanki, na którą się powoływał od roku nie ma już w Sejmie

Mężczyzna podający się za asystenta polskiej posłanki został zatrzymany za próbę przemytu. Jak informuje rzecznik prasowy ukraińskiej Straży Granicznej, zatrzymany próbował wywieźć z Ukrainy do Polski ponad 2400 paczek papierosów i blisko 12 kilogramów bursztynu. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym Krakowiec-Korczowa. Gdy pojawił się na przejściu granicznym, poprosił o priorytetowe traktowanie ze względu na ważne spotkania i przedstawił list polecający, który miał być podpisany przez posłankę. Mimo to, celnicy zdecydowali się go skontrolować i odkryli przemycany towar.

Dowiedz się więcej:

Kim jest zatrzymany mężczyzna?

Na razie nie wiadomo, kim dokładnie jest zatrzymany. Według informacji radia RMF FM, mężczyzna podawał się za asystenta posłanki, której od roku nie ma już w Sejmie. Ma chodzić o jedną z byłych podkarpackich parlamentarzystek Ruchu Palikota. Rzecznik prasowy pograniczników poinformował, że jest to osoba urodzona w 1995 roku. Mężczyzna jechał samochodem marki Chrysler. Zatrzymano go około godziny 23 w poniedziałek.