Dziennikarz pyta Bielana o to, w czym PiS jest lepsze od PO. Odpowiedź wicemarszałka jest bardzo nieskromna

PiS dokładnie przed rokiem wygrało w wyborach parlamentarnych. W czym przez minione 12 miesięcy okazało się lepsze od poprzedników? Zdaniem wicemarszałka Senatu - we wszystkim.

- Panie marszałku, w czym okazaliście się lepsi od swoich poprzedników przez ten rok? - zapytał Bogdan Rymanowski marszałka Senatu Adama Bielana, dawnego spin doktora PiS. Bielan odpowiedział nieskromnie:

No, czego nie dotkniemy, jakiej dziedziny życia nie dotkniemy, to widzimy znaczącą zmianę. Choćby nasz sztandarowy program 500 plus

Wicemarszałek Senatu przypomniał, że przed wyborami Ewa Kopacz "zapewniała, że ten program nie wejdzie w życie, że to wyborcza - jak to mówiono, kolokwialnie - ściema, że PiS nie znajdzie na to pieniędzy w budżecie". - Znaleźliśmy na to pieniądze w budżecie i w 2016 i w 2017 roku - mówił z dumą.

Dziennikarz zapytał, czy podczas następnych wyborów w 2019 roku, wyborcy będą przypisywać PiS-owi zasługi za program 500 plus. - Wydaje mi się, że wszystkie partie po PiS-ie będą musiały powiedzieć "tak, zostawiamy program 500 plus" - zauważył Rymanowski. Bielan tłumaczył:

Dzisiaj nawiązujemy do tego, co się wydarzyło rok temu, do wyborów. I przypominam - pan mnie zapytał, co nam się udało. To jest jednak olbrzymi sukces

- Platforma twierdziła, że na to pieniędzy nie będzie. To jest olbrzymi program polityki prorodzinnej, nie tylko program socjalny. Mamy olbrzymie wyzwania związane z malejącą populacją Polaków, z emigracją i spadkami demograficznymi. i to był projekt sztandarowy, który bardzo szybko udało się nam wprowadzić. i co ważne - bardzo sprawnie - podsumował.

Zobacz także: Minął rok odkąd PiS wygrało wybory. Sprawdzamy, czy rząd spełnił swoje obietnice

 

Więcej o: