MON tłumaczy, dlaczego kupuje śmigłowce w trybie pilnym. Chodzi o "narastające zagrożenie ze strony Rosji"

• Zakup śmigłowców dla armii odbędzie się w trybie pilnym - podało MON
• Dzieje się tak, ponieważ Siły Zbrojne zgłosiły "pilną potrzebę operacyjną"
• Antoni Macierewicz informuje o "narastającym zagrożeniu ze strony Rosji"

Nadzwyczajny tryb zakupu śmigłowców dla polskiej armii jest związany z "narastającym zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej" - poinformował MON w odpowiedzi na pytanie zadane przez radio RMF FM. Potrzeby miały zgłosić Siły Zbrojne RP. "Minister Macierewicz traktuje tę sytuację poważnie, ponieważ ma świadomość realnego zagrożenia" - informuje biuro prasowe.

Dowiedz się więcej:

Dlaczego Polska zrezygnowała ze śmigłowców Caracal?

Firma Airbus Helicopters, jeszcze za rządu PO-PSL, wygrała przetarg na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii. Polska miała kupić od nich 50 śmigłowców Caracal. 4 października 2016 r. Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zakończeniu negocjacji z firmą. Jako powód podano fakt, że nie przedstawiła "oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego". Polska chciała, by zobowiązania offsetowe wyniosły minimum 13,5 mld zł. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (321)
MON tłumaczy, dlaczego kupuje śmigłowce w trybie pilnym. Chodzi o "narastające zagrożenie ze strony Rosji"
Zaloguj się
 • nowomysliciel2010

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ktoś wreszcie zajmie się zdrowiem psychicznym maciarewicza. Trzeba przeprowadzić śledztwo na co się leczył i czy może piastować tak ważne stanowisko. Jeśli rząd tego nie zrobi to może powtórzyć się sytuacja podobna do tego pilota chorego na schizofrenię. Wypowiedzi i zachowanie maciarewicza muszą niepokoić. On albo świadomie działa na szkodę Polski ,albo jest chory psychicznie. To trzeba wyjaśnić aby nie było za późno.

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz 1

  Polandia kupuje, a jakże inaczej od hamerykanów, zubożone wersie bez uzbrojenia, bo jest zagrożenie od mocodawców żyda Maciorewicza, czyli ruskich. No do ku... nędzy żydzie Maciarewiczu przestań łżeć jak pies. Na ch... komu takie złomy.

 • Dariusz Wanat

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to jest wyjątkowa głupota, czy sabotaż?
  - ciekawostka 1: w związku z wybrana procedurą: NIE BĘDZIE Ż A D N E G O OFFSETU (co jest wyjątkowo ciekawe z uwagi na pretekst do rozwiązania umowy, czyli "Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego. Wysokość kontraktu to ok. 13,5 mld zł. Co najmniej tyle samo powinna wynieść wartość zobowiązań offsetowych spełniających cele określone w ustawie offsetowej.");
  - ciekawostka 2: w Polsce montujemy amerykańskie (a nie polskie ;)- śmigłowce black hawk w wersji policyjnej - NIE WERSJE WOJSKOWE (nam potrzebne);
  - ciekawostka 3: Francuzi zaproponowali nam, by firma, gdzie miałyby być produkowane Caracale POZOSTAŁA W WIĘKSZOŚCI WŁASNOŚCIĄ PAŃSTWA POLSKIEGO - BYŁABY TO POLSKA FIRMA ! Zakłady w Mielcu i Świdniku już dawno są własnością firm będących konkurentami Airbusa w tamtym przetargu, więc "offset" polegający na rozwijaniu tych zakładów byłby w istocie kreatywną księgowością, czyli przekładaniem pieniędzy z jednej kupki na drugą, tym bowiem jest inwestowanie w swój własny zakład.

  I ja mam jeszcze jedno pytanie: w imię czego pozwala się temu człowiekowi, by niszczył polską armię i osłabiał państwo? Wcześniej rujnując wywiad i kontrwywiad, teraz bezpośrednio uderzając w armię przez pozbawianie jej sprzętu czy usuwanie doświadczonych dowódców i wymianę ich na sobie posłusznych? W imię jakich celów, panie Kaczyński???

 • auruss

  Oceniono 4 razy 0

  Zagrożenie ze strony Rosji oczywiste: Macierewiczowi przyśnił się Putin, wymownie pukający się w czoło. Koneczne tedy roje helikopterów, by strzegły mocno zmoczonego łóżka naszego Świr-ministra.

 • simonh

  Oceniono 5 razy 1

  Totalna kompromitacja pislamskiej sekty !

 • zyks

  Oceniono 3 razy -1

  A czy nadzwyczajny tryb zakupu (ilu w końcu: 6-ciu, 8-miu, 12-tu?) tych zubożonych Black Hawków nie jest związany z tym, że kumpel i wspólnik Macierewicza, pan D'Amato jest lobbystą koncernu Lochheed Martin, producenta tychże? I z tym, że Antoni musi się zrewanżować Dudzie II za poparcie w wyborach? A teraz, żeby to przykryć, zaprasza powtórnie i pośpiesznie trzech oferentów, w tym Airbusa (od tych badziewnych Caracali)? Jestem dziwnie pewien, że Airbus pokaże Antosiowi środkowy palec i podziękuje. Ze świrami nie gada się o poważnych sprawach. Airbus - firma poważna, może poczekać, aż Antoś pójdzie na śmietnik. Niedługo.

 • pijatyka

  Oceniono 5 razy 1

  Ale kanał - jak nie stado kacapofili to świr z gromadą akolitów...

 • belzebog

  Oceniono 5 razy 1

  Tupolewicz kiedy przestaniesz doić państwo i obywateli i zakończysz tą smoleńską szopkę bo wszyscy wiedzą, że gdybyś miał coś udowodnić zrobiłbyś to 5 lat temu.

 • kylax1

  Oceniono 5 razy 1

  Nom. 50 helikopterów powstrzyma rosyjską armię. :) Spadną w czasie pierwszego tygodnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX