Budka pyta Ziemca po "Wiadomościach": "Jak Pan musi się czuć po zakończeniu Dziennika Telewizyjnego?"

Dziennikarze i politycy twierdzą, że prowadzący "Wiadomości" skłamał w rozmowie na temat Trybunału Konstytucyjnego. W rozmowie na Twitterze Borys Budka zadedykował Ziemcowi fragment piosenki "Przeżyj to sam".

- Badania pokazują, że większość Polaków dość sceptycznie patrzy na rolę Trybunału [Konstytucyjnego]. Zupełnie inaczej było jeszcze 2 lata temu, kiedy większość Polaków chwaliła Trybunał i jego działania - powiedział Krzysztof Ziemiec w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem krótko po zakończeniu emisji "Wiadomości". Program zwykle kończy wprowadzenie do rozmowy, która kontynuowana jest na antenie TVP Info.

Dziennikarz Piotr Witwicki zauważył, że Ziemiec minął się z prawdą i pokazał na Twitterze sondaże, z których wynika, że Polacy w kryzysie konstytucyjnym obierają stronę Trybunału Konstytucyjnego.

Ziemiec w odpowiedzi stwierdził m.in., że "czepiactwo" Witwickiego jest "słabe". Podał też link z sondażem przeprowadzonym przez CBOS, jednak wynika z niego, że 49 proc. ankietowanych dobrze oceniło fachowość działań Trybunału, a źle - 21 proc.

Głos na Twitterze zabrał także były minister sprawiedliwości Borys Budka, który zadedykował Ziemcowi fragment piosenki "Przeżyj to sam" - "A spiker cedził ostre słowa, od których nagła wzbierała złość". Zdaniem Ziemca, poseł zakpił z dziennikarza, co tym razem również ocenił jako "słabe".

Budka tłumaczył, że jego słowa nie były wyrazem kpiny, a żalu. "Z dziennikarza, którego ceniłem za warsztat i obiektywizm stał się Pan twarzą PiS" - stwierdził. "A tak po ludzku zastanawiam się, jak Pan musi się czuć po zakończeniu kolejnej emisji Dziennika Telewizyjnego. Szkoda... Naprawdę" - dodał.

Więcej o: