Senator PiS przyszedł na marsz równości. Po co? Żeby wykrzykiwać "Pedałować, szybciej!" i pokazywać żałosne gesty

Senator PiS pojawił się na trasie wrocławskiego marszu równości "Pedałować, szybciej!" - krzyczał Bonkowski do uczestników marszu Bonkowski jest znany z tworzenia obraźliwych transparentów

Senator PiS Waldemar Bonkowski pojawił się na trasie wrocławskiego marszu równości. Na nagraniu widać Bonkowskiego, który gestykuluje i pokrzykuje na uczestników pochodu. "Pedałować, szybciej!" - krzyczy kilkadziesiąt razy przez niecałe trzy minuty. Gdy ktoś obok informuje go, że obok przechodzi Adrian Zandberg z partii Razem Bonkowski krzyczy: "Ej, Panie Zandberg, szybciej pedałować! Szybciej, bo Polska ginie!". Pod koniec nagrania dwukrotnie mówi do kamery: "Jak uchodźcy przyjdą, to ich wszystkich wyrżną w pień".

 

Dowiedz się więcej:

Kim jest Waldemar Bonkowski?

Bonkowski w 2015 roku po raz pierwszy uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. Jest jednak związany ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego od początku lat 90. Gdańska "Gazeta Wyborcza" nazwała go "mobilnym billboardem PiS", ponieważ przy różnych okazjach wystawiał w wielu miastach własnoręcznie robione transparenty. Przeszło 10 lat temu wywiesił na biurze PiS w Kościerzynie transparent "Dziś lesby, geje, zoofiliści, kto pojutrze? To syfilizacja". Z zawodu jest stolarzem-tapicerem.

Znany homofob oskarżany o manipulacje, promowany przez polski Episkopat