Ostrzeżenie dla użytkowników Samsungów Galaxy Note 7. Firma prosi o wyłączenie urządzeń

• Samsung wezwał do wyłączenia smartfonów Galaxy Note 7 • Dzieje się tak, w związku z doniesieniami wybuchach baterii• Firma zaprzestaje też sprzedaży i wymiany urządzeń

Samsung wydał komunikat z wezwaniem do wyłączenia wszystkich urządzeń Galaxy Note 7. Okazało się bowiem, że wymienione smartfony, które miały być w pełni bezpieczne, również zaczęły wybuchać. „Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Galaxy Note 7. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych urządzeń powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania” - czytamy w komunikacie.

Dowiedz się więcej:

Co się dzieje z Galaxy Note 7?

Pod koniec sierpnia tego roku pojawiły się doniesienia z całego świata, że bateria w Note 7 wybucha. Choć firma naliczyła ok. 35 przypadków, zdecydowała się wstrzymać sprzedaż i ruszyć z wielkim programem wymiany całej sprzedanej partii urządzeń na nowe. Zapewniano wówczas, że wymienione urządzenia są bezpieczne.

Do jakich wypadków doszło w ostatnich dniach?

Do jednego z tajemniczych eksplozji wymienionego urządzenia doszło w Kentucky. Użytkownik Note'a obudził się w nocy, a jego sypialnia była cała zadymiona po eksplozji telefonu. Jeszcze poważniejszy problem smartfon wywołał na pokładzie samolotu Southwest Airlines. Krótko przed odlotem urządzenie zaczęło dymić i samolot musiał zostać ewakuowany.

Telefony Samsung Galaxy Note 7 dalej wybuchają. To może być koniec tej marki >>>

Zobacz też: Samsung Galaxy S7 Edge - 7 najciekawszych funkcji

Więcej o: