Absurdalny wpis szefowej "Wiadomości" po śmierci Andrzeja Wajdy: "Walcie się dalej". Później skasowała

"Walcie się dalej" - takie przesłanie skierowała do artystów szefowa "Wiadomości" po śmierci Andrzeja Wajdy. O co chodziło? Paczuska chciała pokazać "jak głupia jest ich wojenka w obliczu śmierci" reżysera.

Szefowa redakcji "Wiadomości" TVP Marzena Paczuska po informacji o śmierci Wajdy napisała na Twitterze "Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury". Było to nawiązanie do demonstracji polskich artystów, którzy dzień wcześniej protestowali przeciw ingerencji polityków w kulturę. "Nie oddamy wam kultury" było hasłem protestu.

Wpisu nie ma już na koncie dziennikarki, choć wcześniej zapewniała, że go nie usunie. "Śmierć Andrzeja Wajdy powinna uprzytomnić pajacom, co jest wartością w kulturze" - napisała, a po spływającej na nią krytyce tłumaczyła: "Zobaczcie jak głupia jest Wasza wojenka w obliczu śmierci".

Do demonstracji artystów nawiązała jeszcze raz. "Jutro super grzanie. Małość i niestosowność na wyższym poziomie - tak? Tłuczcie się dalej" - dodała. Gdy wpis skrytykował NaTemat dziennikarka zagroziła: "Debile. To jest już na proces". 

Jakim człowiekiem był Andrzej Wajda? Ten krótki wywiad świetnie to pokazuje >>>

To nie pierwszy raz, kiedy Marzena Paczuska wzbudza kontrowersje swoimi wpisami na Twitterze. Wcześniej użytkownicy serwisu wytykali szefowej "Wiadomości" mijanie się z prawdą, gdy zapewniała, że prawicowi dziennikarze nigdy nie używali określenia "reżimowa" w kontekście TVP w czasach rządów koalicji PO-PSL. 

Innym razem porównała wizytę w programie Wojewódzkiego do wizyty w oborze. Rozmówcy szybko przypomnieli Paczuskiej, że gościem "obory" Wojewódzkiego był w przeszłości prezes TVP Jacek Kurski.

O wielkich filmach, wielkiej polityce i codziennym życiu Andrzeja Wajdy przeczytasz w jego biografii >>
 

Więcej o: