W prosektorium w Skarżysku-Kamiennej pomylono ciała. Rodzina pochowała innego mężczyznę

W prosektorium należącym do szpitala w Skarżysku-Kamiennej doszło do pomyłki. W jej wyniku rodzina pochowała nie swojego bliskiego, a innego mężczyznę - podaje portal echodnia.eu.

W piątek do szpitala im. Marii Skłodowskiej-Curie zgłosiła się kobieta, która razem z pracownikami zakładu pogrzebowego chciała odebrać ciało mężczyzny - opisuje portal echodnia.eu. Jego zwłok nie było jednak w prosektorium; najprawdopodobniej wydano je dwa dni wcześniej innym osobom.

Sprawą zajęła się już prokuratura, którą zawiadomił dyrektor placówki. Śledczy mają wyjaśnić teraz okoliczności zamiany i sprawdzić, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok. Wiadomo, że wydane przez pomyłkę ciało przewieziono do gminy Szydłowiec; ponieważ pogrzeb mężczyzny już się odbył, niezbędna będzie ekshumacja zwłok.

Zdarzeniu przyjrzy się także personel szpitala. - Nie doszło do żadnego znieważenia zwłok. Człowiek został pochowany, ale pod innym nazwiskiem. Przeprosimy rodziny za pomyłkę - zapewnia w rozmowie z "Echem Dnia" wiceszef placówki.

Komentarze (54)
W prosektorium w Skarżysku-Kamiennej pomylono ciała. Rodzina pochowała innego mężczyznę
Zaloguj się
 • zyks

  0

  To oczywiste, Putin z Tuskiem tu mieszali .Przy tutce też im się trupy pomyliły. Ale przekupna (niemiecka , wybiórczo- polskojęzyczna) Gazeta ukrywa informacje o trotylu i zamachu.

 • dublet

  Oceniono 5 razy -1

  Żądam wykopanie WSZYSTKICH, którzy polegli (inaczej: zmarli) w ciągu ostatnich 50 lat!!! NIKT nie ma pewności, kto leży w danym grobie, a życie bez niej nie ma sensu!!!

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 0

  A co za różnica?

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 0

  Przeciez zawsze personel szpitala okazuje ciało członkowi rodziny przed wydaniem do pogrzebu - aby rozpoznał i potiwerdził. CO tu nastapiło, że tego zaniechano? A moze to członek rodziny (pod dobra datą z żałości) źle rozpoznał?

  P.S> Abstrahując od powagi i smutku sytuacji:
  jesli w spokojnym Skarżysku, ostoi PiSu, przy pojedynczym pochówku pomylono ciała, to o co PiS robi jazgot, że mogły zdarzyć sie pomyłki przy 96 zwłokach, w dodatku "na wrażym terytorium", nie kontrolowanym przez PiS?

 • stachkaz47

  Oceniono 16 razy 0

  Lepiej sprawdźcie kogo wcisnęliście na WAWEL.

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 0

  TO JEST WINA
  TUSKA I PUTINA.

 • dublet

  Oceniono 23 razy -1

  Hej, Pisiory! Gdzie jest wrak TU? Gdzie są wybuchy na obu skrzydłach? Gdzie 3 osoby, które przeżyły? Gdzie się podział ten cholerny trotyl? Wyparował? Czy już rozpoczęliście leczenie w zakładach zamkniętych?
  Tak pytam tylko...

 • lum99

  Oceniono 11 razy -1

  widocznie ten człowiek zginął w zamachu.. przecież bez zamachu takie rzeczy sie nie zdarzają.. piszą, że sprawą zajęła sie prokuratura, ale nie piszą na kiedy wezwą Tuska ;)

 • dublet

  Oceniono 17 razy -1

  2,5 roku temu Macierewicz obiecał pokazać dowody na zamach w Smoleńsku i od tej pory cisza. Czy ukrywanie dowodów nie jest przypadkiem przestępstwem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX